Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Ja połykam Meaxin od lipca, tylko podczas posiłku i nie mam żadnych objawów żołądkowych. Zawsze podczas kolacji. Do tej pory nie opuściłem ani jednej tabletki. Wczoraj robiłem morfologię i wyniki są w normie. 

    Wesołych i zdrowych Swiąt

  • A ja Meaxinu nie kojarzę,  z imatinibu miałem Telux Ok, Nibix Ok, no i imatinib accord,  bardzo nie ok

    Wpis edytowany dnia 27-03-2018 14:46 przez Misiek2lucky
  • Misiek - co do imatynibu - bardzo dobrze to określiłeś. tak, jakby wrzód pękł. Ból. Żar. Przypalenie. Tylko ty i ja w sumie aż tak bardzo reagowaliśmy na ten lek.

    A sprycel - coś tam poboleje i przestanie. Ja na wszelki wypadek jadłam go do obiadu, już ze strachu po imatynibie. Ale fajnie z nim było. Piękne czasy :) Życzę Was ze spryclem wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :)

  • Jadziu - nie dziwię Ci się. Tak - w tym odpuszczaniu leku chodzi o komfort psychiczny i o jeden dzień bez bólu. A ja przez pół roku jadłam imatynib dwa razy dziennie. Ból był potworny, dorobiłam sie strasznego zapalenia żołądka, przestałam się załatwiać. To był tak okropny czas, że mój mózg chyba wyparł ten czas ze świadomości.

    Dlatego teraz tak kocham Tasigmę!!!!

  • Bod10 - i oby tak zostało!!! Nie bierz z nas przykładu i łykaj tabletki jak należy :)

  • 6 lat temu

    Witam Wszystkich.... ja mam znowu problem- gorączka mnie dopadła. Ciekawa jestem czy to znowu jakaś infekcja czy znowu skutki uboczne po 12  tabletce, Mam już dość.... Życzę Wszystkim z okazji ŚWIĄT dużo, dużo zdrowia i optymizmu, którego mnie brakuje...

  • 6 lat temu

    witaj BasiuM - ja na początku brania leku też mialam jakieś nieduże gorączki chociaż tego nie czułam.Po miesiecznej przerwie musze znowu brać lek a tak bez niego było fajnie. Martwię się czy mi znów nie popsuje     wyników.Życzę Ci dużo , dużo zdrowia . Zdrowych , Spokojnych Świąt Wszystkim.

  • niestety nie pomogę.  Nie przypominam sobie żebym goraczkowal przy leku. Jeśli to początek to początki są najgorsze i wszystko jest możliwe.  Potrzeba czasem dwóch trzech miesięcy.  

  • Basiu po przerwie w braniu lekcji u wracamy do stanu pierwotnego, szczególnie na początku leczenia. Podejrzewam że i z długim stażem leczenie po przerwie brania leku by były sensacje . Każdy z nas to przeszedł iTy też musisz wytrwać. Weź czasem ibupron, oby sobie ulżyć. Basiu dużo by pisać ale każdy z nas to indywidualność Życzę zdrowia i miłych spokojnych świąt 

  • Basiu nie lekcji tylko leku 🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat