Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4850 odpowiedzi:
  • k5555 - nie zalecam siemienia lnianego przed imatynibem. Siemie lniane okleja ścianki żołądka i może powodować że lek się nie będzie odpowiednio wchłaniał. Mi hematolog zabronił pić siemię lniane. Można trochę pić ale tak 4 godziny po zjedzeniu leku. Ale na pewno nie przed

  • 6 lat temu

    Nala123-nie wiedziałam że to może mieć wpływ na wchłanianie leku.Dziękuję za radę.Pozdrawiam.

  • k5555 - po to tu jesteśmy aby dzielić się informacjami.

    Zawsze noś przy sobie ulotke leku

  • 6 lat temu

    Ja popijam Meaxin wodą albo herbatą po lekkiej kolacji. Wszystkie efekty uboczne leku prześpię. 

  • 6 lat temu

    Nala123-z tą ulotką to nie wpadłam na pomysł żeby ją nosić ale masz rację zawsze warto mieć ją przy sobie.Pozdrawiam i dziękuję.

  • 6 lat temu

    Bod10 - próbowałam brać lek po kolacji, ale wydawało mi się, że rano wstałam bardziej przymulona. Po śniadaniu wydaje mi się, że lek można "rozchodzić", tym bardziej, że zawsze coś jeszcze można przekąsić... Ja nie mam mdłości po leku i jak dla mnie to chyba najlepsza pora to jest po śniadaniu...

  • Ja po zjedzeniu imatynibu przez 2 godziny siedziałam skulona tak mnie bolał żołądek.  Dlatego ciesze się, że już mam zmienione leki.

    Trzeba dobrze zjeść do tej tabletki. Ważne aby o tej samej porze.

    Ja ulotkę nosiłam zawsze przy sobie, bo też nie można jeść wszystkich antybiotyków. A potem się już nauczycie na pamięć :) ulotki :)

    Wszystko przed Wami :)

  • Nala123 może Ty coś wiesz na ten temat :) Pytałam ostatnio o żeńszeń czy jest dozwolony przy imatynibie czy osłabia wchłanianie leku? Ale nikt nie napisał nic na ten temat...a wydaje mi się że coś takiego kiedys czytałam...na pewno o dziurawcu( co mi tutaj potwierdziliscie) ale o  żeńszeniu tez cos czytałam...a jak mąż zapytał lekarki to powiedziała że ona nie wie. hehehe

  • Kochani muszę się z Wami podzielić swoją radością, odebrałam wynik z badań molekularnych i 0,01!!!!!!!! Pozdrawiam 

  • 6 lat temu

    Cieszę się z Tobą Jadziu !!!! A ja mam nadal wyniki poniżej normy, nawet hemoglobina mi spada, Imatynib dopiero zacznę brać z powrotem 16-03. Dawkę będę mogła mieć dopiero zmniejszoną po powtórnym badaniu szpiku w lipcu.... Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat