Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Ja też mam pytanie: od piątku zaczynam brać z powrotem Imatinib - czy ja znowu będę miała te skutki uboczne typu bóle kości, mięśni itd.? Tak dobrze się teraz czuję, boję się znowu brać ten lek...

  • 6 lat temu

    Nala123 - dziękuję  - właśnie lekarz to samo powiedział ale dziękuję za odpowiedź i życzę Ci dużo, dużo zdrowia.

  • BasiaM - niestety ale możesz mieć ponownie te bóle. Ale Basienko wierz mi proszę - za miesiąc dwa to zniknie. Niestety ale każdy z nas to przechodził. Potem to minie i zapomnisz o tym.

    Mi pomagały kąpiele w olejkach eterycznych, no bo ile można jeść tabelek przeciwbólowych. Kości i stawy można smarować ketonalem w maści. Pomaga.

  • K5555 - dziękuję :)

    Wiecie jak ja nie mogę się doczekać już wiosny????

  • 6 lat temu

    Dzięki Nala :(  .... Ja też już bym chciała wiosnę, ale zapowiadają znowu ochłodzenie... Chyba w tym roku odpuszczę sobie mycie okien na święta - szkoda zdrowia, ha,ha.... a święta tuż,tuż :)

  • Basiu!!!! Okna nie zając, nie uciekną. A jak Cie złapie przeziębienie to może się skończyć naprawdę źle. Weź się za pasztety :) i dekoracje domu. A okna??? Spadnie deszcz to same się umyją :)

  • 6 lat temu

    Czy po 2-3 miesiącach leczenia wyniki krwi powinny być bardzo dobre? Wiem że u każdego może być inaczej ale czy ktoś miał po takim czasie jeszcze nie wszystko w normie?

  • No nie wiem, ale coś mi się nic nie chce robić. Czuję się ok, a nie mam zrywu do niczego. Czyżby przesilenie wiosenne. Też tak macie. 😁

    Myślę, że 2, 3 miesiące to dość krótki okres leczenia oby wyniki były idealne. U mnie po leczeniu glivecem akurat były szybko efekty nawet cytogenetyczne. Trzeba być dobrej myśli i być cierpliwym. Pozdrawiam wszystkich serdecznie 

  • K5555 – to zawsze indywidualna sprawa kiedy wraca się do normy. Ja akurat po trzech miesiącach. Wszystko zależy od tego jakie są jeszcze choroby współistniejące, kiedy chorobę zaczęto leczyć. Jest dużo ale…. po prostu trzeba na spokojnie czekać. Najważniejsze, że jesteś już leczona J

  • 6 lat temu

    Jadwigap-dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat