Gorąca godzina: 30 marca 2011 od 15:00 do 16:00, "Nowotwory narządów rodnych i sposoby ich leczenia"

13 lat temu
Gorąca godzina poświęcona nowotworom narządów rodnych oraz metodom ich leczenia, w szczególności radioterapii oraz brachyterapii. Przypominamy kilka zasad obowiązujących na forum specjalnym: - dyskusja toczy się w ramach tego wątku na forum, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy odwiedzający forum, - można zadawać pytania i rozmawiać w czasie trwania gorącej godziny, poza gorącą godziną dodawanie wypowiedzi nie jest możliwe, - ekspert ma możliwość dodawania wypowiedzi trochę dłużej niż czas trwania gorącej godziny, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.
62 odpowiedzi:

  • Użytkownik @alf napisał:
    Kolega ma mieć radioterapie konformalną/ o ile cos nie pokręciłem w nazwie/ to jakiś specjalny rodzaj radioterapii?



    Jest to obecnie najczesciej stosowana metoda radioterapii

  • Użytkownik @wiktor44 napisał:
    Czy wykonywanie rtg płuc u osoby po radioterapii wiąze się ze zwiększoną szkodliwością promienii?



    rtg pluc robimy ze wskazan lekarskich. Profilaktyczne kontrolne badania wykonywane sa nie czesciej niz raz w roku
  • 13 lat temu
    Kiedy uzuyskuje się w zasadzie po jakim czasie efekt terapeutyczny czyki wyleczenie przy stosowaniu radioterapii? Czy to jest od razu widoczne?

  • Użytkownik @elza napisał:
    Czy to prawda że można wywołać za pomocą radioterapii efekt przeciwbólowy?



    Radioterapie mozna stosowac celem uzyskania efektu przeciwbolowego
  • 13 lat temu
    Ile razy u jednego pacjenta można stosować radioterapię?
  • I jeszcze prosze o podpowiedz jakia dieta, witaminy sa bardzo wazne po leczeniu RSMII? Co jesc koniecznie a czego unikac? Czy nauka potwierdza iż B12 powoduje rozwój komórek rakowych?????

  • Użytkownik @luiza napisał:
    Jakich objawów ubocznych można spodziewać się po radioterapii z powodu raka trzonu macicy?



    Najczestrzymi obiawami ubocznymi sa dolegliwosci ze strony przewodu pokarmowego- biegunki, parcia na odbytnice ,ze strony drog moczowych
  • Mam raka jajnika IV stopnia, Za nim trafiłam na onkologię byłam leczona przez 3 miesiące przez ginekologów na zapalenie przydatków. Dlaczego lekarze nie zrobili mi podczas tego leczenia markera ca 125? Czy często zdarzają się takie sytuacje? Może trzeba tych lekarzy ponownie uczyć diagnozowania? Czy marker jest wykładną,że coś dzieje się w organiźmie? Pozdrawiam

  • Użytkownik @bb napisał:
    Czy radioterapia z powodu ziarnicy złośłiwej u kobiet może wpłnąc na funkcjonowanie jajników?



    Jezeli jest zastosowana w obszarze miednicu mniejszej to tak
  • 13 lat temu
    Podobno objawem ubocznym po radioterapii z powodu raka jelita są zrosty czy mozna to jakoś leczyć jeśli wywołują ból?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat