Gorąca godzina: 30 marca 2011 od 15:00 do 16:00, "Nowotwory narządów rodnych i sposoby ich leczenia"

13 lat temu
Gorąca godzina poświęcona nowotworom narządów rodnych oraz metodom ich leczenia, w szczególności radioterapii oraz brachyterapii. Przypominamy kilka zasad obowiązujących na forum specjalnym: - dyskusja toczy się w ramach tego wątku na forum, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy odwiedzający forum, - można zadawać pytania i rozmawiać w czasie trwania gorącej godziny, poza gorącą godziną dodawanie wypowiedzi nie jest możliwe, - ekspert ma możliwość dodawania wypowiedzi trochę dłużej niż czas trwania gorącej godziny, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.
62 odpowiedzi:

  • Użytkownik @taterniczka napisał:
    Mam lat 36. RSM II, leczenie radiochemio terapia i brachyterapia (bez operacji).zakonczone 7 mc temu.Ostatnia miesiaczka ok 8 mc temu. Przedwczesna menopauza identycznie bedzie przebiegac jak naturalna? Co z hormonami? Czy soja i produkty pochodne oraz FITOHORMONY: soja plus, Wit A i E, mozna zastapic lakami hormonalnymi? Czy w moim przypadku jest roznica miedzy activelle a estrofem?



    nie ma przeciwskazan do stosowania hormonoterapii w raku szyjki macicy ,mozna stosowac zarowno leczenie hormonalne jak i produkty typu soja itp. O leczeniu jednak musi zdecydowac lekarz prowadzacy
  • 13 lat temu
    Kolega ma mieć radioterapie konformalną/ o ile cos nie pokręciłem w nazwie/ to jakiś specjalny rodzaj radioterapii?

  • Użytkownik @elza napisał:
    Słyszałam o leczeniu w którym w czasie operacji chirurgicznej z powodu raka piersi w trakcie zabiegu dokonuje sie radioterapii? Czy w Polsce stosuje się takie metody leczenia i jakie jest zdanie Pani Doktor na ten temat?



    W Polsce stosuje sie radioterapie srodoperacyjna w leczeniu raka piersi ,miedzyinnymi w Wielkopolskim Centrum Onkologi Poznań ul Garbary 15
  • 13 lat temu
    Czy wykonywanie rtg płuc u osoby po radioterapii wiąze się ze zwiększoną szkodliwością promienii?

  • Użytkownik @bb napisał:
    Czy radioterapię klasyczną i brachyterapie mozna stosować wymiennie czy są określone wskazania których należy bezwzględnie przestrzegać?



    sa to metody leczenia promieniami ktore nie mozna stosowac wymiennie

  • Użytkownik @taterniczka napisał:
    Bardzo prosze mi odpowiedziec, czy ma cos wspólnego RSM II ruchem fizycznym rekreacyjnie?. Mma lat 36. Leczenie zakonczone 7 mc temu: radiochemioterapia i brachyterapia (bez operacji). Wyniki badan w marcu sa ok.

    Po w/w leczeniu mozna stosowac rozne formy ruchu rekreacyjnego po ustaleniu z lekarzem leczacym

  • 13 lat temu
    Czy to prawda że można wywołać za pomocą radioterapii efekt przeciwbólowy?

  • Użytkownik @bb napisał:
    Czy po leczeniu radioterapią można korzystać z fizyko terapii i kiedy mozna zmienić klimat?



    Przeciwskazane jest leczenie bodzcowe w okolicach miednicy mniejszej i jamy brzusznej(rozumiem ze pytanie dot nowotworu narzadu rodnego i napromienianych w/w okolic), nalezy unikac gwaltownych zmian klimatycznych
  • 13 lat temu
    Czy radioterapia z powodu ziarnicy złośłiwej u kobiet może wpłnąc na funkcjonowanie jajników?
  • Mam jeszcze jedno pytanie czy w wieku 86 lat stosuje się chemie czy są jakieś inne metody?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat