Gorąca godzina: 30 marca 2011 od 15:00 do 16:00, "Nowotwory narządów rodnych i sposoby ich leczenia"

13 lat temu
Gorąca godzina poświęcona nowotworom narządów rodnych oraz metodom ich leczenia, w szczególności radioterapii oraz brachyterapii. Przypominamy kilka zasad obowiązujących na forum specjalnym: - dyskusja toczy się w ramach tego wątku na forum, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy odwiedzający forum, - można zadawać pytania i rozmawiać w czasie trwania gorącej godziny, poza gorącą godziną dodawanie wypowiedzi nie jest możliwe, - ekspert ma możliwość dodawania wypowiedzi trochę dłużej niż czas trwania gorącej godziny, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.
62 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    Dzień dobry
    Mam pytanie. W przypadku leczenia jakich stosuje się nowotworów stosuje się brachyterapię. Dziękuję
  • 13 lat temu
    Kiedy w leczeniu raka prostaty mozna zastosowac brachyterapie?
  • 1. Czy chemia i radioterapia maja "przedłuzona działanie"? Słyszłam o oczyszczaniu organizmu własnie po takiej chemii. Kiedy mozna zaczac oczyszczanie organizmu? Ja teraz mogę?RSM II. leczenie radiochemioterapia i brachyterapia (bez operacji).Zakonczone 7 mc temu. Wyniki badan teraz sa ok. Lekarz tylko zakazuje opalania sie a wszystko inne z umiarem.
  • 13 lat temu
    Czy można porównywać skuteczność radioterapii i brachoterapii?
  • 13 lat temu
    Czy można stosować brachyterapia w leczeniu nowotowrów mózgu?

  • Użytkownik @Magda S napisał:
    Dzień dobryMam pytanie. W przypadku leczenia jakich stosuje się nowotworów stosuje się brachyterapię. Dziękuję


    brachyterapia jest leczeniem promieniami miejscowym ,ma zastosowanie w leczeniu nowotworów narzadu rodnego - raka szyjki macicy, raka blony sluzowej trzonu macicy, raka pochwy. mozna ja stosowac rowniez w nowotworach o innych lokalizacjach
  • 13 lat temu
    Ile czasu po brachyterapii z powodu raka szyjki macicy można rozpocząc wspólżycie seksualne?

  • Użytkownik @alf napisał:
    Kiedy w leczeniu raka prostaty mozna zastosowac brachyterapie?



    Jest to leczenie ktore jest stosowane w raku prostaty co do dokladniejszej informacji prosze uprzejmnie skontaktowac sie z urologiem lub onkologiem ogolnym.
  • Mama ma 86lat zdiagnozowano u niej raka trzonu macicy G2 jest już po operacji,jakie jest dalsze leczenie?
  • Mam lat 36. RSM II, leczenie radiochemio terapia i brachyterapia (bez operacji).zakonczone 7 mc temu.Ostatnia miesiaczka ok 8 mc temu. Przedwczesna menopauza identycznie bedzie przebiegac jak naturalna? Co z hormonami? Czy soja i produkty pochodne oraz FITOHORMONY: soja plus, Wit A i E, mozna zastapic lakami hormonalnymi? Czy w moim przypadku jest roznica miedzy activelle a estrofem?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat