Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4843 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Tatka to jest ok. Nie zadreczaj się i staraj się żyć normalnie. /łatwo powiedzieć /. Teraz jest ten komfort, że są już dostępne leki i skuteczne.Pozdrawiam

  • Jadwiga czyli przez 21 lat bierze Pani tabletki,czy była jakaś przerwa od zażywania tabletek?

  • 3 lata temu

    Lidka ja przez 5lat brałam interferon, po 5latach miałam nawrót choroby i akurat pojawił się glivec, wówczas weszłam w program leczenia. I od 19 lat biorę tabletki. Pozdrawiam 

  • 3 lata temu

    Dodam, że nie miałam przerw z odstawieniem leku, oczywiście były krótkie przerwy gdy spadały białe krwinki WBC. 

  • Hey Jadziu 

    Chciałam zapytać ile Opakowań  imatynibu 300 dostajesz na wizycie. Bo ja jak teraz przeszłam na 300 to wypisują mi tylko 3 opakowania co wiąże się ze muszę co 2 miesiące być na wizycie.

    Daj znać proszę

    Pozdrawiam 

    Wiola 

  • 3 lata temu

    Witaj WiolkaFiolka, ja dostaje teraz podczas pandemii 3lub 4opakowania to zależy ile mają na stanie. Wcześniej dostawałam zawsze 2 opakowania tj. 120 tabletek. W styczniu był problem, ja akurat miałam zapas i nie miałam przerwy w braniu leku. A jaki ten imatinib bierzesz, bo ja accord. Żołądek Ci nie szwankuje. Pozdrawiam i życzę zdrówka ♥️ 

  • Hey Jadziu 

    Ja biorę accord i przy 400 miała problemy że często musiałam odpocząć po leku bo miałam torsje, ale tylko po tym accordzie po innych firmach nie, wiec lekarka zmniejszyła mi dawkę na 300 i jest lepiej.

    Ogolnie spoko nie mam żadnych bóli brzucha itp.

    Kurde trochę lepiej było  przy 400 bo dostawałam na 3 miesiące i spokój a tu teraz co dwa miesiące trzeba jeździć.

    Jadzia a długie miałaś przerwy jak nie było leku?

  • 3 lata temu

    Wiola ja akurat tak się składało, że jak brakowalo leku to miałam zapas. Miałam takie momenty, że miałam przerwy po 2 tygodnie z uwagi na wyniki. /WBC /Mi też ten accord to średnio pasuje lepszy był Nibix, ale jaki masz wybór co dają to się bierze.Wazne, że działa. Pozdrawiam ♥️

  • Jadziu 

    Jak się leczyłam w Ihit w Warszawie na Ursynowie to 

    Jak jechałam po lek na Chocimska to mogłam sobie wybrać i też wybierałam Nibix bo dla mnie on jest najlepszy.

    A teraz leczę się w Magodencie na Szamockiej i tu tylko zamawiają accord już ich tyle razy prosiłam ale twierdzą ze biorą co jest.

    Od czerwca przenoszę się do Łodzi za moja Panią doktor i zobacz jak tam będzie.

    A ty Jadziu gdzie się leczysz ?

  • 3 lata temu

    Wiolu napisałam na priv. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat