Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    chorowalam prawie 10 lat temu jak juz chorowalam na bialaczke. Bralam antybiotyk i potem kontrol co pol roku  .Po 3 latach wynik byl juz w normie. 

  • 2 lata temu

    Elu, pamiętasz jaki antybiotyk brałaś i jak długo. Ja przez 3tygodnie brałam Ceroxim 500 2 razy dziennie.Miałam rumień, ale kleszcz był w ubiegłym roku.Mysle, że też za jakiś czas zrobię badania. Zawsze coś się przyłącze.. Dzięki za informację i serdecznie pozdrawiam.

  • 2 lata temu

    Niestety , nie panietam jaki to byl antybiotyk. Panietam tylko , ze najczesciej bierze sie go przez 3 dni, a ja go bralam przez 9 dni. Pozdrawiam serdecznie :)

  • 2 lata temu

    Elu napisałam do Ciebie na priv .

  • 2 lata temu
    Hmm - na priv czyli gdzie ??? na meila ?? meil mam zmieniony
  • 2 lata temu
    Juz wiem :) :)
  • 2 lata temu

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Przychodzę z pytaniem. U mojej mamy (59l.) Zdiagnozowano CML, od 5dni przyjmuje imatynib Accord. Niestety, od 3 dni po przyjęciu leku występuje gorączka - ponad 38 st.,.która ustępuje dopiero po przyjęciu nurofenu. Czy ktoś z Państwa miał podobne dolegliwości? Czy dyskwalifikuje to przyjmowanie leku? Dopiero dzisiaj (jeżeli uda się skontaktować), będzie rozmawiać z lekarzem. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

  • 2 lata temu
    Max23 - to normalne zjawisko, widać, że leki działają. Na gorączkę i bóle kości lepsza jest Pyralgina.
  • 2 lata temu
    Max23 - to normalne... najgorszy jest pierwszy rok leczenia.... ja leczę się juz ponad 3 lata i gdyby nie bóle nóg to bym nie myślała, że jestem chora. Ale pierwszy rok to dobranie przez lekarza odpowiedniego leku i dawki i można zapomnieć o chorobie. pozdrawiam
  • 2 lata temu

    Max 23 leczenie dopiero się zaczyna i skutki uboczne też. Na pewno to się uspokoi po pewnym czasie , ale  trzeba się w razie dolegliwości wspomagać lekami p.bolowymi i p.goraczce  niesteroidowymi np. Ibuprom.Ja go akurat biorę do dzisiaj , zresztą poleca mi go moja dr , ale też taka moja sugestia że o ile się da wytrzymać to nie brać.Mysle, że wszystko się ułoży i niedługo zapomnicie o chorobie.Zdrowia życzę, pozdrawiam.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat