Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4841 odpowiedzi:
  • Witam, po konsultacji z moją hematolog oraz lekarzem rodzinnym, szczepię się w miejscu zamieszkania w tkz. szpitalu węzłowym, te właśnie szczepią grupy specjalne...Termin mam na 17.03. środa g.14:00. W związku z tym, iż noszę mundur, zapisałem się też w wojsku ale tam podobno będą szczepić Astrą!? A tu mam Pfizera. Pani także powiedziała że zalecany jest wspomniany Pfizer lub Moderna. O wszystkim będę meldował na bieżąco oczywiście, pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  • Hej.Co można brać,a czego nie będąc przeziębionym i przyjmując Glivic?

  • Lidka3232 napisał:

    Hej.Co można brać,a czego nie będąc przeziębionym i przyjmując Glivec?



  • 3 lata temu
    Witam, 6 marca zaszczepiłam się Astrą, ogromne uczucie zimna, potem temp. 39, część zdrowych koleżanek miała podobnie, po dwóch dniach doszłam do siebie. Mam pytanie, zamieniam Imatinib na Tasignę, czy ktoś ma podobne doświadczenia, pozdrawiam ciepło
  • witam.Czy po przyjmowaniu leku glive mogą wystąpić poty nocne,uderzenia gorąca i brak snu?Mama bierze już 3 tydzien ten lek,na początku wszystko było ok dobrze się czuła.Czy jest możliwe ,że po takim czasie od brania leku występują takie objawy??

  • 3 lata temu
    Lidka3232 Jeżeli to jest początek leczenia to znaczy, że lek zaczął działać, minie po kilku tygodniach.
  • 3 lata temu
    Co do mojego szczepienia. W przychodni lekarza rodzinnego nie zaszczepią bo mają za mało pacjentów z 1B i nie dostali przydziału szczepionek. Dzwonić do szpitala. W szpitalu dzwonić tam, gdzie się leczę. Szpital hematologiczny nie szczepi. Dzwonię z powrotem do rejonowego. Wzięli moje dane i mam czekać. Na SMS-a. Nikt nie wie jak długo.
  • dziękuję za odpowiedź.A możesz mi napisać co może mama brać przy przeziębieniu,a czego nie można?

  • 3 lata temu

    Cześć. Dzisiaj byłam na szczepieniu - szczepionka pfizer. Na razie czuje się dobrze.

    Pisałam wcześniej, że dwoje moich dzieci złapało koronawirusa w przedszkolu. Na szczęście z mężem się nie zaraziliśmy, mimo tego, że mamy dosyć małe dzieci więc nie było możliwości zachowania dystansu.

    Co do przeziębienia, hematolog kazała unikać paracetamolu bo obciąża wątrobę. Zawsze staram się leczyć jak najbardziej naturalnymi domowymi sposobami. Gdy idę do lekarza zawsze mam przy sobie wydrukowana stronę z lekami które wchodzą w interakcję z imatynibem. Chociaż mimo tego zdarzyło się, że dostałam lek (maść od dermatologa) którego nie można przyjmować z imatynibem.

  • 3 lata temu
    Ja biorę na przeziębienie albo nurofen albo zwykłą polopirynę. Pyralgina też może być, zwłaszcza na bóle kości w początkowej fazie leczenia.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat