Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4834 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Dzień dobry🙂. Dawno tu się nie odzywałam, ale zaglądałam dość  często.  Miałam  dziś wizytę u hematologa.  No i powiem Wam, że jestem przeszczęśliwa  Wyniki morfologii idealne, a molekularne 0.0000. Pytałam  hematologa o szczepienie. Mówił, żeby się zaszczepić.  Pozdrawiam Was serdecznie. Dużo zdrówka dla Was wszystkich. 🙂

  • witam wszystkich jestem tu nowa.Mam pytanie czy biorąc glive można wychodzić na słońce ,jeździć na basen odkryty lub się opalać?

  • 3 lata temu

    Lidko 3232. Mój  hematolog mówił mi,  żeby  uważać na słońce . . Nie wiem jak innym,ale mi jest niedobrze przy wysokich temperaturach. Tak, więc korzystam ze  słoneczka ale bardzo rozważnie. 

  • 3 lata temu

    Lidka 3232 pozdrawiam i zdrówka  życzę 

  • Hej Lidka. Mój hematolog powiedział mi aby nie jeść grejpfrutów, pomelo oraz nie pić dziurawca. Jeżeli chodzi o słońce to aby permanentnie nie wystawiać się na ekspozycję słońca czyli opalać się jak np. nastolatki które to godzinami spalają się na słońcu lub w solarium. Pewnie chodzi tu o to iż lek imatinib ma coś w sobie i aby uniknąć poparzeń słonecznych, nie zalecane jest opalanie się. Mój znajomy, były prezes ogólnopolskiego stowarzyszenia chorych na CML Pan Jan Salomonik (sam też ma CML od chyba ćwierć wieku), potwierdził to. Więc słońce...czemu nie...z umiarem aby nie na skwarkę.

  • 3 lata temu

    Piszecie o opalaniu, ja nie wystawiam się w południe w pełnym słońcu ale nie unikam słońca. Wszystko można tylko z umiarem. 

  • dziękuję za odpowiedz🙂

  • Propozycja szczepienia na 30 marca ,Astra Zeneca. Pozdrawiam B.B.
  • 3 lata temu
    W wielkopolsce też jedyny dostęny termin to astra zeneca. Ale u nas w szpitalu jeszcze nie zapisują na konkretny dzień bo nie wiedzą ile dostaną dawek i kiedy. Trzeba czekać będą dzwonić. W poniedziałek maiłąm teleporadę (jestem na kwarantanie) i znowu mam 0. Także, 0,0032 to tylko mógł być jakiś błąd. Pozdrawiam
  • 3 lata temu

    Szczepienie mam mieć 18. 03, już się boję. Pozdrawiam 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat