Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4842 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Jak się umawiacie na szczepienie ? Dzwonił ktoś czy samemu trzeba szukać miejsca i terminu ?
  • 3 lata temu

    Bod 10 ja na infolinię 989 i tam wyszukuja miejsca, gdzie wskazesz. Podają nr telefonu do punktu szczepień. Bo my mamy skierowanie już odgórnie wystawione. Pozdrawiam 

  • 3 lata temu
    Dzięki. Sprawdziłem na pacjent.gov.pl i tam było wystawione skierowanie i proponowane terminy z miejscem szczepienia. Idę 2 kwietnia szczepionka Astra.
  • 3 lata temu
    Z tego co sie dowiedziałam szpital w którym się leczę ma dla nas pulę szczepionek Moderna albo Pfizer, Astra niby nie jest dla nas. Terminy będę od 22 marca, ponieważ od 15 marac mają szczepić się osoby dializowane. Nasz szpital nie udostępni miejsc zewnętrznie, więc nie będzie możliwości umówienia się przez infolinię MF tylko bezpośrednio przez poradnie. Czekam więc na kontakt i termin szczepienia.
  • Maronia ma rację, MZ zaleca dla przewlekle chorych Modernę lub Pfeizera. Pierwsz termin szczepienia miałam ustalony na 30 marca AstraZenecą .Wizytę anulowałam i teraz otrzymałam sms z e-zdrowie ze zmianą terminu i rodzaju szczepionki na Pfeizera. Pozdrawiam B.B.
  • 3 lata temu

    Tak, dla nas szczepionki PFeizera. Mi Pani na infolinii dała nr tel. do szpitala gdzie się lecze i do przychodni /punktów szczepień/blisko msca zamieszkania. Zadzwonilam i się umówiłam. 

  • 3 lata temu

    Bod 10 a czemu Astra  "Zenka", może spróbuj zamienić. Pozdrawiam 

  • 3 lata temu
    Nie wiedziałem, że nam się należy Pfizer. A na stronie Pacjent.gov tylko taka była dostępna szczepionka to się zapisałem. Anulowałem to szczepienie i teraz szukam. W woj śląskim nigdzie nie ma dostępnych Pfizerów. Spróbuję jutro poszukać. Pani na infolinii powiedziała, że oni nie zapisują na terminy.
  • Hej Bod10 ja tez zapisałam się za pomocą IKP i również mam dostępne terminy tylko z Astrą, jutro zadzwonię do poradni hematologicznej z pytaniem o szczepienie, ponieważ dzwoniąc do przychodni uzyskałam informacje, ze szpital/poradnia w którym się leczę ma obowiązek mnie zaszczepić.

  • moja poradnia przyszpitalna nie szczepi swoich pacjentów, odbywają się szczepienia osób poradni onkologicznej, nie hematologicznej. Czy jest ktoś kto w Wawie korzysta z Instytutu Hematologii i da znać czy jest ok.? 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat