Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • 3 lata temu
    Dzien dobry dorota52 dzieki za odpowiedz, myslalam ze lek jest kiepski i nie dziala. Moze jest tak tylko u mnie i pora zaczac brac silniejsze leki szkoda ale na to wskazuje.
  • 3 lata temu

    hanasz , a ile czasu bierzesz telux?. Moze organizm musi się przyzwyczaić . Może zadziała.  Bądź  dobrej myśli.  . Ja sporo czekalam na taki wynik. Pozdrawiam serdecznie

  • 3 lata temu

    Słuchajcie, a czy możliwe jest, by Sprycel brany już ponad rok dopiero teraz dawał skutki uboczne np. w postaci zawrotów głowy i szumów w uszach? Mieliście coś podobnego i co to może oznaczać? Wyniki krwi wskazują na delikatną anemię, ale hematolog powiedział, że nie to jest powodem.

  • Od ok. 3 lat biorę sprycel. Początkowo w dawce 100 mg przez niecały rok, jednak z uwagi na b. silne działania uboczne aktualnie mam 50 mg. Ulotka dołączona do leku b. wyraźnie wskazuje na działania uboczne które wymieniłaś.Myślę, że jeśli codziennie dostarczamy organizmowi silny toksyczny lek, to skutki są oczywiste. W trakcie terapii tym lekiem miałam dwukrotnie transfuzję krwi z powodu silnej niedokrwistości.Aktualnie jest lepiej. Pozdrawiam B.B.
  • 3 lata temu

    Dziękuję, z Wami więcej można się dowiedzieć niż od niejednego lekarza.

  • 3 lata temu

    Dziewczyny bo my jesteśmy testerami i my dokładnie możemy ocenić co się dzieje podczas brania lekarstwa.Pamietam jak brałam glivec to pierwszy miesiąc był bardzo ok a potem się zaczęło dziać aż dawkę zmniejszono. Wydaje mi się, że te leki nowej generacji na pbs u nas jeszcze nie są do końca rozpoznane co do reakcji organizmu. Zresztą każdy ma inne skutki uboczne. Pozdrawiam i życzę zdrówka

  • 3 lata temu

    Cześć wszystkim. Jestem po roku leczenia, BCR 0,113 % , więc na granicy normy . Poza tym wyniki krwi ok. Przyjmuję imatynib 600 mg od lipca , zwiększyli mi dawkę ponieważ wynik BCR stanął w miejscu , teraz po 3 mies większej dawki wynik spadł z 1,1% do 0,11%. Szału nie ma , tragedii tez nie 🙃. Lekarz pytał czy chcę zmienić leczenie ? W ostateczności zostałam przy Imatynib 600 , ale nie wiem czy dobrze zrobiłam? Teraz wyniki mam zrobić na koniec stycznia i w lutym będzie wszystko jasne! Co o tym myślicie .... ?
    Bardzo Was wszystkich serdecznie pozdrawiam . 

  • 3 lata temu
    Tatka, ja na początku leczenia przy dawce imatynibu 400 mg miałam leukocyty pon. normy i inne skutki uboczne, dlatego mi zmieniono lek na Sprycel. Ty zawsze możesz przejść na inny lek, a skoro ta dawka nie daje Ci uporczywych skutków ubocznych to może dobrze zrobiłaś?
  • cześć 🙂  Czy komuś zdarzyło się, że po miesiącu nie było jego wyników? 

  • 3 lata temu

    Polineczka, leczę się w Gdańsku i wyniki krwi tzn. morfologię mam po ok. 2 godz . zaś BCR/ABL po ok. 10 dniach. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat