Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Tatka-co u Ciebie? Jak się czujesz? Bo my obie zdiagnozowane w podobnym czasie. Początki są ciężkie miałam nadzieje na stabilizację ok 6 mc a wyniki morfologii tak niskie, ze dawkę imanitib na 300 zmniejszyli i nadzieja na spokój odeszła wraz z wizyta.  

  • 4 lata temu

    Cześć Polineczka, we wrześniu minie rok odkąd padła diagnoza . Po 9 mies brania leku zwiększyli mi dawkę z 400 na 600 mg , ponieważ BCR/ ABL nie spadał ... teraz badania kontrolne pod koniec września a wizyta 14.10 i zobaczymy .... czuję się nawet ok, miewam dołki psychiczne i wtedy ryczę po kontach . Pracuję , morfologię mam ok, teraz planuję zaszczepić się p. grypie , szczepiłam się rok temu i nawet kataru nie miałam przez ten rok ... pozdrawiam serdecznie

  • Ja niestety czuje się różnie co pewnie jest związane z moja morfologia i zapewne stanem psychicznym :( Trzymam kciuki, za październik bo ja tez we wrześniu badania a w październiku wyniki. 

  • 4 lata temu

    Witam Was wszystkich ♥️. Co sądzicie o szczepieniu się p.grypie, czy jest to bezpieczne. Obecnie są różne opinie, ale wcześniej pamiętam lekarze przy pbs nie zalecali. I teraz sama nie wiem co zrobić bo decyzję muszę podjąć ja. A jeszcze jaką szczepionkę wybrać i gdzie ją dostać. 

    Dorota napisałam do Ciebie na prywatną wiadomość, zajrzyj tam. Pozdrawiam 

  • 4 lata temu
    Choruję od 14 lat na pbs i szczepię się przeciwko grypie od lat i nie przeziębiam się i nie mam żadnych skutków ubocznych. A szczepionka to VaxigripTetra.Pozdrawiam.
  • 10 lat choruje na pbsz przed chorobą po pierwszych letinich upałach chorowałem na grypę nie szczepię sie , od 10 lat chemii nie preziębiłem się i nie złapałem grypy mam 79 lat
  • 4 lata temu

    Edward wspaniale.zdowka na długie lata🙂

  • Dzięki dla narzekających wmiędzy czasie rak neki,rak pęcherza ,rak prostaty,zawał, cykrzyca typ2,poch i dobry chumor
  • 4 lata temu

    Edward 1941 nie wszyscy narzekają a jak się po narzeka to zawsze lżej, szczególnie na tym forum gdzie wszyscy jedziemy w podobnym kierunku. Ja choruje prawie 24 lata i daję rade, ale bardzo rozumiem młodych ludzi. którzy są na początku tej drogi. Życzę Ci zdrówka i trzymaj tak długo , długo jeszcze. Pozdrawiam

  • 3 lata temu

    Jesteście prawdziwą składnicą wiedzy i choć mało się tu udzielam to podczytuję regularnie. Mój przyjaciel leczy się na białaczkę i mam w związku z tym pytanie, czy coś takiego jak masaż (sportowy, relaksacyjny) jest w tym przypadku bezpieczny? Spotkaliście się może z jakimiś obostrzeniami w tej materii? Pozdrawiam ciepło :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat