Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • BasiaM - ale jaja!!!! Co Ty tam maleńka wąchasz??????????? hahahah Ja zawsze jak czułam benzynę to wymiotowałam. Ale każdy ma jakieś swoje.......... ja jak czuje ocet to chce go pić. Zawsze do zupy w ukryciu dolewałam octu. mama zawsze mówiła abym nie piła octu bo mogę białaczki dostać. Nie kupuje do domu nawet papryki konserwowej czy grzybków bo potrafię zjeść cały słoik i łyknąć zaprawę octową.

  • qbikm napisał:

    nala123 napisz na marianqbik@gmail.com


    Panie Marianie - napisałam do Pana maila. To jest mail od gosia.gosia22@wp.pl

    Dziękuję za zainterespowanie

  • 5 lat temu

    Rok temu, 26 maja po badaniu krwi, zadzwoniła pani doktor zlecająca badania. Mam jak najszybciej do niej przyjść bo wyniki są jakieś niepokojące. Tak to się zaczęło. Po tygodniu byłem u hematologa. Doktor stwierdził że mi nie pomoże, bo bez badania szpiku nie da się stwierdzić co mi jest. Dał skierowanie do szpitala. Szpital przekierował do poradni. Więc nie jest tak źle. Dostałem termin na początek lipca. W tym czasie porobiłem sobie inne badania. Nie miałem żadnych niepokojących objawów, po prostu normalny, zdrowy człowiek, tylko te wyniki. Miałem około 85 tys. wbc, po tygodniu 93.

  • 5 lat temu

    Dziewczyny!!! - czy te włosy to kiedyś przestaną wychodzić???? mam już takie prześwity, że coś strasznego. Może jakieś jest na to lekarstwo? Płakać mi się chce... Ja pracuję z klientami... co robić???

  • 5 lat temu

    Bod10 - ja też w miarę dobrze się czułam, ale częściej się męczyłam i dużo spałam, ale myślałam, że to z wiekiem tak już jest. A teraz jak biorę te cudowne tabletki to czuję się fatalnie, jakbym miała ze 100 lat.... 

  • Basiu ja cały czas używam odżywki vax, kupuje ja w aptece. Jest super, stosuje się ją nawet przy chemioterapii itp. Spróbuj. Od wczoraj biorę ten accord, narazie ok. Trzymajcie się kochani. 

  • Basiu ta odżywkę na włosach trzymam godz. podobno jest lepszy efekt. Kochana Ty tak nie biadol tylko glowa do góry, bo sama się dolujesz a to Ci nie pomoże. Więcej optymizmu. 

  • BasiuM . Mi też wypadają włosy. Narazie nie jest tak bardzo z nimi źle.  Może dlatego, że  mam dość gęste wlosy i jeszcze aż tak nie widać.  A z samopoczuciem mam podobnie. Wyniki mam bardzo dobre,a czuje się jak babciunia :). W sierpniu mną 2 lata jak choruję. Przez pierwsze pół roku czułam się jak 18 ka ;) ,chociaż  wyniki nie byly od razu dobre Po 2 tyg od pobytu w szpitalu  juz pracowałam.  Biegalam jak sarenka ;).A teraz jestem osłabiona.  Ogólnie choroba się nie martwię .Czasami wręcz zapominam, że choruje.ale bardzo mi przeszkadza,,że  sporo przytyłam  :(. I tym się ogromnie stresuje. No  tak ogólnie to jestem  panikara. Ale myślę, że chyba będzie wszystko ok. Teraz juz nie pracuje,dostałam rente chorobowa Pozdrawiam serdecznie :)

  • Mam pytanie czy kogoś  z was biorących imanitib bolą  stawy?

  • Dorota dużo osób tak ma. Ale to trwa tydzień lub miesiąc.  Potem przechodzi.  Jeśli masz dłużej to nie wiem.  

    Bod10 do mnie jak dzwonili ze mam się natychmiast stawić do lekarza to się śmiałem czego oni ode mnie chcą.  Nic mi nie było,  nic więcej niż normalnie.  A każdemu przecież coś dolega.  



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat