Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Super dziewczyny na tym zdjęciu 🙂.

    Nala oczywiście, że będę dla Ciebie trzymała ten Accord.

    08 czerwca mam wizytę u hematologa, więc się odezwę. Jak ktoś jest w potrzebie to trzeba pomagać 🙂

  • 5 lat temu

    Misiek2lucky - ja przed chorobą brałam przez pół roku antydepresant (depralin) i wiesz co - cały czas mam wrażenie, że to on jest winowajcą mojej białaczki

  • 5 lat temu

    Witam Wszystkich - mi od imatynibu też zaczęły wypadać włosy a skutki uboczne można było znieść gdyby nie to że od niego spadały mi płytki.Już drugi raz mam odstawiony lek z tego powodu pomimo zmniejszonej dawki. Czy ktoś miał odstawiany lek dwa razy?

  • k5555 mój mąż ma teraz drugi raz odstawiony lek-imatynib .Mu natomiast spadają neutrofile

  • BasiaM rozumiem że możesz mieć takie podejrzenia, sam się nad tym zastanawiałem ale tylko przez chwilkę. Sądzę że to nie ma związku, z drugiej strony w większości tych leków jest napisane że działanie nie  jest do końca poznane.  😁. 

    A tak serio,  ręki uciąć nie dam ale żadne badania nie wykazały związku.  Póki co 😊. Z tego co ja wiem największy wpływ na zachorowania na promieniowanie jonizujace,  czyli większość współczesnych fal np. Telefon komórkowy,  oraz benzen oraz produkty ropopochodne,  (papierosy,  smart oleje oraz to co w powietrzu smog). Ale aby te warunki mogly zaszkodzić trzeba mieć też skłonnosc genetyczną która nie jest dziedziczna. 

    Według dzisiejszych badań to przypadek który uruchamiaja powyższe czynniki.  Ja np wykorzystałem wszystkie możliwości.  Paliłem choć nie dużo, śpię z telefonem,  i pracuje ze olejami,  a nawet je wdycham taka mam pracę.  😁. Spełniłem wszystkie warunki.  

  • Basieńko - bardzo bardzo dziękuje!!!!

    Napisałam wczoraj do Darii - była w szoku że obcy ludzie a taka reakcja!

  • K555 - ja nie miałam odstawianych leków z takiego powodu ale miałam kiedyś koleżanke która miała odstawiane wiele razy.

  • 5 lat temu

    Katazynka                                                      Nala123                                                           bardzo dziękuję  życzę dużo zdrowia.

  • 5 lat temu

    Katazynka - mi tez spadły neutrofile i dlatego mam zamianę na sprycel, imatynib za bardzo niszczczył moje zdrowe komórki...

    Misiek2lucky - ja zawsze nawet w dzieciństwie uwielbiałam wąchać pastę do podłogi, do butów, nie mówiąc o benzynie....  ha,ha.... nawet teraz lubie sobie powąchać.... ha,ha.... tylko nie pomyśl sobie, że ze mną jest coś nie tak.... ha,ha....



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat