Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • Witaj  Sylwia 1989 :). Mnie zeby nie bolały, ale miałam krótkotrwałe, bolesne skurcze twarzy. No i przez okres ok 3 miesięcy nocami  przeokropne,bolesne skurcze nóg.  Myślałam, że polamie mi kości i pozrywa ścięgna . A poctem wszystko ustąpiło.  No miewam bóle miesniowo-kostne. Czasami bardzo bolesne ale podejrzewam,ze to od stresu, bo  wyniki mam ok.W  ciagu roku osiagnelam remisja hematologiczna,  molekularna i cytogenetyczna :) Panikara jestem hehe. Pozdrawiam ,będzie ok :)

  • dzięki za wszystkie odpowiedzi. Oby jak najszybciej organizm się przyzwyczaił do tego leku. :( 

  • Kochani - dziękuję bardzo za dobre słowa. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jaką moc maja słowa Waszego wsparcia!!! Bardzo dziękuję!!!

  • Sylwia 1989 - tak, imatynib to szczególny lek. Może pobolewać to i owo ale minie!! Wszystko zależy od człowieka niektóre rzeczy miną po tygodniu, niektóre po kwartale

  • Sylwia - na bolące zęby ma kupowałam sobie gryzak dla dzieci na ząbkowanie. Pomagało złagodzić ból.

    W zasadzie to każdy ból może być od leku. Nie należy się zbytnio tym przejmować, każdy z nas to przechodził. Niestety ale to wpisane w branie imatynibu. Za kwartał będzie już tylko wspaniale!!!!!!

  • 6 lat temu

    Nala trzymaj się tam jakoś w tym szpitalu.      I wracaj jak najszybciej do zdrowia.

  • Juras - dzięki. Staram się, jestem grzeczna, nie biegam już po schodach, ale znowu zemdlałam i w połowie maja na pompe przechodzę, więc znowu do szpitala idę. Już mnie to tak denerwuje :(

  • Nalunia trzymaj się ciepło!!! Dużo dużo dużo zdrówka dla Ciebie! 

  • Ojej ile tu sie zadziało ostatnio. 

    W ogóle ten wątek zasługuje na osobne forum. 

    Szkoda że ta strona nie ma powiadomień,  RSS,  albo nie jest połączona z jakaś aplikacja.  Zapominam tu zajrzeć.  

    Jak nie urok to sr.....czka.  Trzymaj sie Nala.  

  • 6 lat temu

    Mnie na ból i gorączkę na początku brania glivecu pomagał metafen, tylko, nic innego , wiem , że zawiera paracetamol , ale po konsultacji z lekarzem zgodził się , żebym brał max 2 tabletki na dzień, wieczorem temperatura przekraczała 40 stopni, dreszcze , tak, że żona na mnie leżała bojąc się , że coś mi się stanie, ból stawów, bioder, jakby ktoś wyrywał mi nogi, ale po tygodniu przeszło :-) ze 120 tyś białych zostało 18tyś. było warto, co do wątku o workach pod oczami polecam spróbować, mi pomogło, 3-4 butelki 1/2l  wody gazowanej na dzień z odrobiną dobrej soli  przez kilka dni i worki zaczęły znikać, nie znikły całkowicie co to nie pewnie to już nie ten wiek (mój) ale jest znośnie, worki to odwodnienie organizmu i organizm broniąc się odkłada wodę gdzie może, mimo jej ogólnego braku, po tygodni nawadniania , i częstego odwiedzania łazienki wory stały się woreczkami, i jak ja zawsze mówię jednemu pomoże drugiemu nie , ale spróbować warto



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat