Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Nastawienie jest rzeczywiście mega ważne. Wiem po sobie. Ważne jak również to czy się stresujemy w danym okresie swojego życia. Zauważyłam, że gdy mam gorszy okres, to BCR-ABL leci do góry. 

    A jak jest u Was?

  • Viomcia - nie nakręcam się tylko boję cha cha cha cha cha

  • Ana86 - masz racje, nastawienie to podstawa. Ale trochę strachu i czasami pokory tez daje radę :D Nigdy nie bałam się wyników, ale od czasu jak mam małą dawkę chemii boję się czy coś tam się nie wylęgnie i nie wrócę to mocnej i ciężkiej dawki

  • 6 lat temu

    Nalusiu wiem co i jak czuje się oczekując wyników lecz staram się zazwyczaj nie myśleć 🤔 bo wtedy można zwariować trzeba być doooobrej myśli😃

  • No i Viomciu moja śliczna chyba zwariowałam cha cha cha. Ale jutro raniusieńko przyjedzie siostrzenica i będzie znowu wesoło :)

  • Dziewczyny czy bierzecie jakiś probiotyk w związku z braniem leków. Ja niestety biorę. Napiszcie o swoich spostrzeżeniach. Pozdrawiam 

  • Interesujące.
  • Jadwigap - co do probiotyków to ja bardzo nie lubię tabletek. Każda tabletka oprócz bakterii ma też substancje konserwujące, przeciw zbrylające i jeszcze inne śmieci.

    Od lat czytam artykuły o probiotykach i znaczeniu bakterii w jelitach. Nasze leki i moje leki kardio bardzo mi psuja florę bakteryjną. Dlatego ja  jadam "probiotyki"  w postaci naturalnych kefirów, maślanek, jogurtów, ogórków kiszonych, kapusty kiszonej i pije soki z kapusty i ogórków.  Koniecznie trzeba dokarmiać dobre bakterie trzeba podać im jakiś dobry węglowodan - czarny, prawdziwy żytni chleb, kasza itp.Rano zjadam kromkę prawdziwego żytniego chleba z piekarni przyjaciółki. Do tego sałata i zawsze cały ogórek kiszony. Popijam szklanką maślanki (ale maślanki takiej która ma skład - maślanka, mleko, żywe kultury bakt.) Dietetyczka mówiła, że to bardzo pożywne i zdrowe śniadanie. Więc polecam i Tobie.

  • Osoby leczące się we Wrocławskich klinikach - wiecie że we wtorki koło pokoju na 5 w piwnicach można skorzystać z darmowych porad dietetyczki? Świetna babka!!!!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat