Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4850 odpowiedzi:
  • I Naleczko ma tak spać na tym boku wiem jak się stosuje do mądrych :) zaleceń lekarza to potem jest OK .

    Zdroweczka dla Was Kocchani :) :) 

  • Dziękuje kochane!!! Kondziu już w domu. Nie mogę normalnie na Niego patrzeć :( On musi też leżeć na tej ranie, aby oderwane ścięgna przyrosły do kości. Coś strasznego!!!

  • 6 lat temu

    oj Nala ale z Ciebie żona już nie możesz patrzeć na męża i jeszcze  ogłaszasz to publicznie😉!   Wpierw Konrada trzeba było powiadomić hi hi 😍

  • Viomi - jak mi Ciebie brakuje wariacie!!!!!!!!  😊

  • 6 lat temu

    i cooo przyznała się w końcu hi hi😆😃

  • Witam Wszystkich :)

    2 listopada dowiedzieliśmy się że mąż choruje na przewlekłą białaczkę szpikową. Lekarz powiedział że ta choroba jest bardzo wcześnie wykryta, że jest to zalążek. Dostał lek Telux 400 mg. Ma przyjmować jedną tabletkę raz na dobę. Jeszcze nie zaczął. Czy kuracja tym lekiem jest chemioterapią? Powiedzcie mi, podzielcie się swoimi doświadczeniami jak ten lek wpływa na płodność u mężczyzny? I  czy wpływa na wady genetyczne u płodu? Jesteśmy młodym małżeństwem i od paru miesięcy staramy się o dziecko. Zastanawiamy się z mężem cały czas nad tym a nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. W literaturze  też nie jest to opisane . Lekarz też nic konkretnego nie powiedział.

    Druga sprawa jest taka. Mąż jest zasłużonym honorowym krwiodawcą. Przez wiele lat oddawał krew a w ostatnim czasie również płytki krwi ( jakieś 11 razy) . Czy ta choroba może być spowodowana właśnie oddawaniem płytek? Mąż oddając krew był pod dość regularną kontrolą krwi więc był pewien że jest zdrowy .  A tu nagle zaskoczyła nas ta choroba…

    Czekam na Wasze odpowiedzi i podzielenie się swoim doświadczeniam. pozdrawiam

  • 6 lat temu

    witam Katarzyna. No to tez jest chemia tyle ze w tabletkach. Mi moja hematolog mówiła ze ona może wpływać na zmiany nasienia. I że jakbyśmy się decydowali na dziecko to trzeba by się zastanowić nad odstawieniem leku na jakiś czas. Ale co lekarz to inna opinia tak mi się wydaje. Co do oddawania krwi to moim zdaniem to nie miało żadnego wpływu na to ze zachorował na ta chorobę.

  • Witaj katazynka w naszym skromnym gronie - musze zgodzić się z przedmówcą że niestety imatinib wpływa na jakośc nasienia - niestety moja koleżanka poroniła ciążę w trakcie leczenie męża - ale nikt jednoznacznie nie wskazał powiązania z lekiem - biorąc pod uwagę że mieli już jedno dziecko sprzed diagnozy - jest to nie wykluczone że chemia może działać niekorzystnie. co do oddawania krwi nie ma to absolutnie wpływu na zachorowanie - dzięki temu że był kontrolowany mąż tak szybko wykryliście chorobę :-)

  • Zastanawiam się nad tym krwiodawstwem dlatego że mimo że mąż miał wysoki poziom płytek krwi to krew (płytki) nadal mu pobierali.Lekarz rozłożył ręce i nic nie mówił...po kliku próbach rozmowy dostał skierowanie do hematologa (właściwie to nie wiem czy od niego czy od lekarza rodzinnego-od którego właśnie dostał skierowanie na badania krwi) i wtedy właśnie wyszły złe wyniki i dzwonili do nas z laboratorium.Na szczęście za tydz miał wizytę u hematologa gdzie robili inne badania i zdiagnozowali własnie tą chorobę. Nad tą drugą sprawą właśnie się zastanawiamy co robić...wiem że u kobiety ciąża w czasie brania tego leku jest zakazana ale jak to do końca jest z facetem? hmmm...czy faktycznie bardzo niekorzystnie ten lek wpływa na jakość nasienia...(też myślę ze w jakimś stopniu wpływa) No przeciez nie może mąż się jakoś długo wstrzymywac z rozpoczęciem leczenia,prawda?

  • Trzeba rozmawiać z lekarzem i tylko z lekarzem, bo na forum nie można się spodziewać właściwej oceny. Tak ja uważam Pozdrawiam 🙂



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat