Czy to nowotwór złośliwy?

4 lata temu
Jestem tutaj nowa, bo temat nowotworu jajnika, to świeża dla mnie sprawa. Na ostatnich badaniach ginekologicznych USG TV wykazało zmiany w jajniku prawym (na opisie: wym.jajnika 9,39x4,51 z przestrzeniami hypoechogennymi o charakterze torbieli prostej,ale z drobnymi wtrętami oraz zmiany o charakterze torbieli gęstych również z wtrętami i przegrodami). Test ROMA sprzed m-ca: 14,51, HE4: 63,4; CA-125: 277,3; CA-19,9: 314. Pozostałe wyniki markerów ok (CEA: 1,7; AFP: 1,7). Czy to oznacza nowotwór złośliwy?
3 odpowiedzi:
  • Anna 82 wejdź na nas główny wątek który jest zainicjowany przez Gojkę, zobaczysz, tam jest masa wpisów po tym poznasz. Tam wszystkie siedzimy i wymieniamy się doświadczeniami. 

  • Widać że wyraźnie coś niedobrego dzieje się z jajnikiem. Jeśli jesteś przed menopauza to niestety test ROMA jest wysoki i prawdopodobieństwo iż to nowotwór rośnie. Jest teraz b. zły czas na  chorobę ale Ty musisz koniecznie natychmiast działać i nie zwlekać. Jeśli to rrk, to każdy dzień przybliża do większego stopnia zaawansowania i mniejszych szans na powodzenie i całkowite wyleczenie. Nie chcę Cię straszyć ale w podejrzeniu raka jajnika to czas odgrywa największą rolę. Im szybciej postawia diagnozę i zoperuja tym większa szansa na zdrowie. Jesli to nawet nie rak, to istnieje prawdopodobieństwo że jeśli tego nie usuną, to się w niego zmieni. Tak więc działaj, wejdź sobie na nasz wątek i tam pomożemy ile się da :) 

  • 3 lata temu

    Czesc jaka była ostateczna diagnoza ?Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat