Wstępna diagnoza

9 lat temu
W poniedziałek miałam badania u ginekologa. Znalazł mi narośl na jajniku w wielkości ponad 1 cm i dał skierowanie w trybie pilnym do szpitala na leczenie operacyjne. Na skierowaniu napisał: torbiel przymacicza z ogniskiem hyperechogennym. Tego samego dnia miała badania Roma. Dzisiaj lekarz przedzwonił do mnie i powiedział, że źle wyszedł mi ten wynik i podwójnie jest przekroczona norma. Jutro go odbiorę z recepcji. Jestem przerażona. Przeglądałam to forum to co dziewczyny pisały 4-5 lat temu. Na konsultacje w sprawie operacji umówiłam się w szpitalu na ten poniedziałek. Nie wiem o co mam pytać, nic nie wiem na ten temat, oprócz tego że po prostu boję się.
13 odpowiedzi:
 • 9 lat temu
  Spokojnie wszystko będzie ok- zobaczysz. Spisz sobie na karteczce wszystkie pytania, żeby nie zapomnieć jakie masz do lekarza i je mu zadaj ;) Powodzenia! Pozdrawiam Serdecznie.
 • Dziękuję Jery za odpowiedź. Mam zły wynik Romy, choć wiem, że i tak będą musieli wziąć wycinek do badań i dopiero wtedy będzie konkretna diagnoza. W tym wszystkim najgorsze jest czekanie na wyniki, wyobraźnia daje popalić. Czytałam trochę na temat tego nowotworu, jednak tylko tutaj znalazłam wypowiedzi dziewczyn, które podnoszą na duchu. W wielu z nich widać optymizm. Dobrze, że ta strona powstała :)
 • Moja historia skończyła się dobrze. Guz był większy ok 3 cm. Było badanie wśród operacyjne i okazał się niezłośliwy. Lekarze zdecydowali i wycięli mi lewy jajnik i dwa jajowody, aby nie ryzykować w przyszłości nowotworem z prawej strony. Gospodarka hormonami będzie zachowana dzięki temu jednemu jajnikowi, jedyne co straciłam to to że nie mogę mieć dzieci. Jednak w moim wieku (po 40) jest to już bez znaczenia. Opieka szpitalna była niesamowita. Jak widać same markery nie świadczą o rodzaju nowotworu. Nie byłam wcześniej u ginekologa ponad 2 lata i przez ten czas mi to narosło. Nie miałam żadnych objawów, nic kompletnie. Teraz dopiero widzę, jak ważne są coroczne kontrole i nie można tego ignorować. Rozmawiam ze swoimi znajomymi, koleżankami które u ginekologa były wtedy gdy urodziły dzieci (ponad 10 lat temu), moje pokolenie też niestety jest takie niechętne do badań. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję Jery za pocieszające słowa.
 • 8 lat temu
  Super, że się tak skończyło. Cieszę się razem z Tobą. Gratulacje! :)
 • Ze względu, że u mnie w rodzinie pojawiły nowotwory jajnika, postanowiłam dla pewności zrobić badania genetyczne, dzięki którym miałam w końcu pewność czy posiadam mutację genu nowotworowego. Naprawdę polecam wszystkim wykonanie takiego badania ponieważ nie jejst one ani bolesne ani inwazyjne. Robi się takie badania tyklo raz w życiu. Ja osobiście wykonałam badania dzięki zdrowegeny.pl. Zrobiłam badania na obecność nie tylko nowotworu jajników ale także piersi, skóry i mózgu. Wszytsko było w jednym pakiecie Wczesna diagnoza pozwoliła mi zabobiegać rozrastaniu się w przyszłości nowotworu :)
 • 8 lat temu
  Witajcie.mam46 lat od roku chodzę do onkologa bo mam torbiele na tajnikach nie wyglądają ale ale markery ca 125 mam 46 a he4 50 nie chcą mnie operować.czy zmienić lekarza?
 • 8 lat temu
  Torbiele są małe ?mam co 1,5 na robić badania
 • Marker CA125 jest lekko ponad normę. Może to przyczyna torbieli? Ja bym za jakis czas znów je zbadała, najlepiej w tym samym laboratorium i zobaczyla, jaka jest tendencja? Jeśli wzrost - szybko do lekarza, może nawet do innego. Gdzie sie leczysz?
 • Hej. Wiem że to forum osób już chorych ale szukam jakiś info bo jak się naczytam sama to zwariuje. Od ponad dwóch miesięcy bolało mnie podbrzusze. Głównie lewa strona. Wczoraj bylam u ginekologa i pani doktor znalazła coś na lewym jajniku. Mówi że jest to duże ok 2,5×3 cm . Mam przyjść zaraz po okresie zrobić kolejne USG bo być może to torbiel czynna ( czy jakoś tsk). Możecie mi powiedzieć jakie mieliście objawy? Czy torbiel może mieć komórki nowotworowe? Przepraszam z góry za te głupie pytania ale jestem przerażona. ...
 • 8 lat temu
  Niczego nie można wykluczyć ale trzeba to dokładnie zbadać. Taka torbiel mogła zmieniać swoją wielkość i powodować bóle. Powinna być dokładnie zbadana czy jest to tylko torbiel a na ogół tak właśnie jest więc bez nerwów na zapas


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat