Guz brennera 2017

4 lata temu

Dzieńdobry 

Pierwotne rozpoznanie: Rak jajnika IIA, słośliwy guz brennera G2 jajnika prawego z naciekiem na jajowód/ 
Laparotomia i usunięcie macicy z jajowodami, jajników, sieci większej węzłów miednicy mniejszej (2017) 
Pacitaksel + karboplatyna 2017 
Przed Kolejna operacja biopsjia z kolanoskopii, wyszedł jakiś nowotwor płaskonabłonkowy, lekarz nie zaakceptował wyniku. 
Przednia resekcja odbytnicy z wytworzeniem kolostomi (2019) 
Ostatni wynik hist-pat: 
Fragmet pochwy o wymietach4,5x2cm wraz z przylegajacym fragmentem jelita grubego długości 30cm. Ściana pochwy nacieczona przez kremowy owrzodziały, rozpadajacy się guz o wymiarach 4,5x3,5x3cm. Guz nacieka ogniskowo ściane jelita. Pozostałą błona śluzowata jelita bez zmian ogniskowych, sciana scieńczała 
01-04 guz+pochwa 
05-06 guz +jelito 
07 margines dystalny jelita 
08 margines proksymalny jelita 
09 7 węzłów chłonnych 
10 7 węzłów chłonnych 
Ściana pochwy i ściana jelita z naciekiem litego raka o niskiej dojrzałości miejscami z cechami anaplazji, ogniskowo ze "śladowym" różnicowaniem gruczołowym (G3-G4), w preparatach mikrospokowych widać, że nowotwór nacieka ściane jelita od zewnatrz. 
W 1/7 zidentyfikowanych węzłów chłonnych widoczny przerzut raka. 
Obraz może odpowiadać wznowie raka z narządu rodnego, ale ze względu na niezróżnizowanie guza nie można bliżej sprecyzować rozpoznania 

Cześć szwów zostałą zdjeta, cześć została ze wzgledu na wyciek z rany pooperacyjnej. (moim zdaniem bardzo racjonalna decyzja lekarza prowadzącego) 

Najbardziej zależy mi na odpowiedzi lekarzy. Gdzie dalej się udać? Jakiego lekarza poleciacie w polsce (Jestem z mazowsza), możliwe leczenie poza krajem. Wiem że to jest przypadek kazuistyczny. Jakie jest dalsze leczenie. Pytam bo lekarz prowadzący też szuka rozwiązania, dziwny twór po prostu. 

Pozdrawiam 

S.

5 odpowiedzi:
  • Sebastians witaj. Przejdz proszę na wątek założony przez Gojkę-tam gdzie najwięcej wpisów. 

  • Odpiszę tutaj. Najlepszą opinią cieszy się w Polsce jeśli chodzi o sprawy kobiece Bydgoskie CO. Trzeba się dostać na konsultacje do Profesora Wicherka

  • Teraz zerknęłam że objął od marca stanowisko kierownika katedry ginekologii w szpitalu Bielańskim w Warszawie. Dobrze by było go namierzyć bo być może nie jest już związany z CO w Bydgoszczy. 

    Wpis edytowany dnia 15-06-2019 07:27 przez czarownica11
  • Dozgonnie dziękuje!

  • Nie ma za co:)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat