Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4840 odpowiedzi:
  • 1 miesiąc temu

    Mam pytanie  czy jest osobą na grupie,  która choruje na białaczkę LGL z dojrzałych monocytów i czym jest leczona. Otóż moja znajoma  zachorowala na ten typ białaczki i sami wiecie co przeżywa i chciałaby coś się dowiedzieć  na temat leczenia i jakie są  prognozy. Pozdrawiam 

  • 1 miesiąc temu

    Dzień dobry trzy tygodnie temu dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, że choruje na PBsz. Od 10 dni biorę imatynib accord. Czuję się fatalnie… mdłości , wymioty i ból nóg. Pani doktor małomówna… 😞 Czy jest ktoś z Państwa z Warszawy lub okolic i leczy się w Warszawie? Pozdrawiam serdecznie 

  • 1 miesiąc temu
    Witaj. Nie jestem z Warszawy, ale biorę imatinib accord /wcześniej nibix. Zawsze na początku czułam się źle, mdłości, biegunka, potem przeszło. Po zmianie na accord znowu były mdłości, nawet wymioty i wpadłam na pomysł, żeby po zażyciu coś żuć. Nie chciałam gumy do żucia, zastąpiłam to landrynką, no i jest już ok. Organizm musi się przyzwyczaić i tak się staje powoli. Kiedy zaczynałam brać lek sensacje różne miałam gdzieś ze 2 m-ce, po zmianie na accord krócej. Warto wszystko przetrzymać, bo po niecałych 2 latach leczenia /7 kwartałów/ ostatni wynik mam 0,0. Dasz radę. Trzymaj się dzielnie.
  • 1 miesiąc temu
    I Twój wpis dał mi do myślenia, bo też bolą mnie bardzo nogi, czego jakoś nie wiązałam dotąd z accordem, a teraz już wiem, że to on jest zapewne sprawcą.
  • Cześć Pestka ja leczę się w Warszawie na Banacha. 

  • witam chodzi ktoś z Was na siłownię? Coś może wiecie o suplementacji kreatyny i innych suplementów? 

  • witam wszystkich.dawno mnie tu nie było.lecze się od dziesięciu lat i przez cały czas brałam imatynib nibix.   Na ostatniej wizycie w aptece dostałam Accord. Mam pytanie czy ktoś też tak próbował.zeby przez jakiś czas przyjmować w jeden dzień nibix a drugi accord.tak żeby przyzwyczaić żołądek.pozdrawiam wszystkich 

  • Cześć Dora. Dokładnie tak robiłam, naprzemiennie. Najpierw co trzeci dzień, później co drugi. Ten sposób nawet nakazał mi mój lekarz, aby przyzwyczaić żołądek. Niby ta sama substancja a różne skutki uboczne

  • 16 godzin temu

    Witaj bageta . dziękuję za odpowiedź.A jak długo juz jesteś na accodzie i jak się czujesz i czy miałaś już robione molekularne przy tym leku.pozdrawiam

  • 15 godzin temu

    U mnie "żonglują" innymi lekami. Leczę się 3,5 roku. Accordu jeszcze nie miałam. Najpierw 1,5 roku Meaxin, później 2 lata nibix, a teraz przechodzę znowu na Meaxin. Już się przyzwyczaiłam do nibix i tolerowałam go znacznie lepiej niż Meaxin. Problemy jelitowe powróciły. Najważniejsze,że w molekularnych zero, więc staram się nie nakręcać. 

    Na pewno będzie dobrze. Trzymam kciuki. Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat