Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • 8 miesięcy temu

    Kadamana, to dobrze że zadzialal lek któryś z kolei. Czy bierzesz chemię w kroplówce czy to są tabletki.  Ja prawie z 27letnim doświadczeniem  choroby pozwolę sobie powiedzieć, że jak będzie dobrze w wynikach to dr może obniżyć Ci dawkę leku i skutki uboczne też będą lżejsze. Taka to moja refleksja. Pozdrawiam

  • 8 miesięcy temu

    Hej, Kadamana gratuluje wyniku czytam dużo na temat tego leku i ma świetne wyniki. Zgłosiłam mojej Pani doktor i dostałam żelazo na receptę bo wykonała dodatkowe badania i póki co jest lepiej chociaż pogoda nie sprzyja. Dostałam również skierowanie na kolonoskopię  i gastroskopię aby wykluczyć czy niskie żelazo i łagodna anemia nie ma przyczyny w innych miejscach. Tez myśle ze jak wszystkie wyniki będą wskazywały na lek to za jakiś czas obniży trochę dawkę. Jadwiga wspaniałe ze piszesz

  • 7 miesięcy temu
    Witam. Dziś miałam wizytę u hematologa. Po 5 kwartałach zażywania nibix imatinib 400 mój wynik 0,0028, ale hemoglobina 8,5, zaś kreatynina wzrosła do 2,4. Pani doktor uważa, że to nie efekt uboczny leku, a ja podejrzewam, że być może. Co Wy o tym sądzice, bo wiem, że macie bogatsze doświadczenie i większą wiedzę. Płytki krwi w normie, wbc również. Do tego dostałam następną porcję leku na 3 m-ce, ale już imatinib acord, widać teraz taki mają na stanie. Ktoś taki brał/bierze? Czy skutki uboczne będą znowu? i jakie? Pozdrawiam.
  • 7 miesięcy temu

    witam, wcześniej brałem nibix teraz Accord w sumie żadnych spektakularnych różnic nie zauważyłem. Wyniki z krwi wszystkie w normach, skutki uboczne ze strony układu pokarmowego biegunki i rewolucje w jelitach... podpuchnięte oczy z rana zazwyczaj oraz bóle stawów stawy dużych palców u nóg i mam wrażenie jakby wcześniejsze urazy zaczęły się odzywać...? W skrócie to tyle... pozdrawiam serdecznie 🙂

  • 7 miesięcy temu
    Arturecki dziękuję za informacje. Szukam też wypowiedzi, którą ktoś zamieszczał tu, że ma skierowanie do nefrologa, bo kreatynina wyszła 2,4... nie mogę jej znaleźć, a ja też mam ten problem. Może się ta Osoba odezwie? byłabym wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.
  • 7 miesięcy temu

    Jaki macie poziom bilirubiny całkowitej przy rutynowych badaniach krwi? Ja dzisiaj miałem 1,93, jestem na Tasignie

  • 7 miesięcy temu
    Witaj. Zaw2sze miałam w normie, ostatnio w sierpniu ciut powyżej bo 23 przy wsk. ref. 3-22. Ja mam problemy z kreatyniną i hemoglobiną.
  • 7 miesięcy temu

    Alebabka ja też biorę imatynib Accord w dawce 300 mg i to prawie od początku  gdy jeszcze był glivec. Dr obniżyła dawkę z 400 bo morfologia nie była ok i inne skutki uboczne. Ta dawka 300 bardzo mi służy, wynik molekularny od kilku lat 0,001 głęboka odpowiedź molekularna. Może należałoby spróbować obniżyć dawkę a nie sztywno się trzymać schematu. Pozdrawiam 

  • 7 miesięcy temu
    Jadwigap bardzo dziękuję. Podczas ostatniej wizyty lekarka też coś przebąkiwała o zmniejszeniu, ale w końcu zostawiła dotychczasową dawkę, bo też otrzymałam accord w miejsce nibix. Następną wizytę mam pod koniec listopada, jeśli sama na to nie wpadnie zasugeruję jej może, choć lekarze nie lubią by pacjent "się mądrzył". Odszukałam wpis na temat tej kreatyniny 2,4, to był wpis z grudnia ub.r. a pisał Wolf. Wolf, jeśli tu zaglądasz napisz co u Ciebie nefrolog postanowił. Moja twierdzi, że nic takiego, bo sytuacja stabilna, ale kreatynina ciągle jednak rośnie. Pozdrawiam wszystkich i życzę poprawnych wyników.
  • 7 miesięcy temu

    Albababka koniecznie powiedz lekarce, że chciałabyś spróbować chociaż 3  m-ce.  Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat