Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 11 miesięcy temu

    Mam pytanie odnośnie przyjmowani tabletek.

    Hematolog mówiła, żeby przyjmować codziennie o tej samej porze +/- 1h do obfitego posiłku czyli zalecała do obiadu.

    jak radzicie sobie w sytuacjach, gdy nie macie obiadu w tym czasie? Przegryzacie tabletkę batonem/chleb/ jakąś przekąską czy opóźniacie wzięcie tabletki do 2h?

  • 11 miesięcy temu

    Witam, proszę o pomoc osoby, które mają dłuższe doświadczenie w leczeniu.

    Leczenie po pół roku, wyniki jak na obrazku. Jakie Wasze opinie?

  • 11 miesięcy temu
    Witam. Honaaa, moja mówiła, żeby zażywać lek rano. Zażywam zatem ok. 8 rano w czasie śniadania /czasem jest to bliżej 9-tej, ale rzadko/. Zjadam wtedy 2 kromki-kanapki i po pierwszej zażywam lek, popijam go 1 szklanką wody i zjadam potem drugą kromkę. Po chwilę piję herbatę i zażywam inne leki, które mam zalecone na rano. Flower, nie mam jeszcze dużego stażu, ważne wydaje mi się też, w jakim kierunku wszystko idzie, czyli jakie wyniki były po 3 m-cach. Ktoś kiedyś zamieścił tabelkę jakich wyników należy się spodziewać w jakim okresie. Cofnij się się troszkę na forum, powinna być ta tabelka. Pozdrawiam i życzę wyników zmierzających do 0,0000
  • 11 miesięcy temu

    Ja też przyjmuje nibix podczas śniadania ok 9.nie koniecznie obfite.wazne żeby popić szklanka wody

  • 11 miesięcy temu

    Cześć Ja niestety nie mogę przyjmować leku o tej samej godzinie, ponieważ pracuję na dwie zmiany. Raz o godz. 9, 10,11, 12 w zależności jak uda mi się zrobić przerwę. Zawsze że śniadaniem I lub II i popijam sokiem z jabłek,bo po wodzie mam mdłości. Dzisiaj miałam wizytę i drugi raz mam 0. Bardzo się cieszę:D

  • 11 miesięcy temu

    Cześć, ja przyjmuję tabletkę rano , po konkretnym śniadaniu , ale nie dokładnie co do godziny , najczęściej między 10-12 i popijam szklanką wody niegaz i czuję się super 💪. Pozdrawiam serdecznie

    Za tydzień badania , stres jak za każdym razem  

  • 11 miesięcy temu

    dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Tatka to ile lat chorujesz, że ciągle jest stres? Mój mąż będzie mial w lipcu omówienie pierwszych wyników genetycznych po 3 miesiącach. Dopiero uczymy się żyć z chorobą. 

  • 11 miesięcy temu
    Cześć. Jak brałem imatynib to zażywałem z kolacją, mniej wiecej o tej samej porze. Teraz na Tasignie nie jem kolacji ;-) . Wczoraj byłem na wizycie kontrolnej i musze się pochwalic wynikiem 0,005. Pozdr.
  • 11 miesięcy temu

    Dzień dobry🙂.  Ja biorę od 7 lat imatinib. Obecnie pod nazwą nibix. Przyjmuje zawsze podczas kolacji. Wczoraj miałam wizytę  u hematologa.  Wynik 0,000, nie wykryto. Pozdrawiam serdecznie i życzę  dużo zdrówka  .

  • 11 miesięcy temu

    A jeśli chodzi o stres, to ciągle jest u mnie przed każdą wizytą lub robieniem wyników. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat