Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 1 rok temu

    Cześć Sebek , chodzę na różne zajęcia sportowe i mam się dobrze ( siłownia, taniec, zumba, jeżdżę na rowerze, truchtam, maszeruję nawet 20 km) Także dawaj śmiało ! 

  • Znaczy ja już ćwiczę na siłowni 4 miesiące ponad rower tak samo po 20-30km to nie problem tylko chciałem właśnie Was zapytać jak to jest u Was i czy nie koliduje to gdy obciążam wysiłkiem fizycznym organizm. To szacunek tez dla Ciebie tak trzymać 💪

  • 1 rok temu
    Nie ma chyba przeciwskazań. Ja jeżdżę na rowerze po 100km i nie mam problemu. Siłownia czy basen też nie problem. Nie biegam bo nie lubię.
  • Hej. Jestem pełna podziwu, że tak ćwiczycie i wogóle. Ja nie jestem czasem w stanie obiadu ugotować bo nie mam totalnie siły albo bóle są na tyle silne, że nie daje rady. Także naprawdę podziwiam i gratuluję. 

  • 1 rok temu
    Kadamana na jakich lekach teraz jesteś ? Bóle od białaczki miałem 2 tygodnie na początku leczenia, potem przeszło.
  • Ja jestem teraz na 3 leku i to jest Iclusig. Bóle czasem niedowytrzymania. A już hematolog przepisuje mi przeciwbolowe z tramalem. I mimo tego bóle nie odpuszczają jedynie trochę łagodzi i pozwala zasnąć. Cieszę się że inni są sprawni i naprawdę podziwiam bo ja mam 30lat A czuje się jakbym była już staruszka :)

  • Hej ja tez podziwiam bo może nie mam boli jak Kadamana ale 34 lata i puls 100 w spoczynku, wydaje mi się to wynikiem dawki 800 Tasigny. Mam nadzieje ze ta dawka kiedyś zostanie obniżona i forma wróci. Na szczęście mino powolnego początku udało mi się ostatnio ujrzeć wynik 0,002 wiec liczę ze kiedyś jak utrzymam wynik będzie mi dane przerwać leczenie. Kadamana na grupie CML forum z Uk chwaliła ostatnio dziewczyna ten nowy lek który u nas tez jest już dostępny wiem ze zmiana nic fajnego ale może warto spróbować.

  • 1 rok temu

    Witam, jestem na tasignie 1,5 roku. Chciałem zapytać czego się można spodziewać. Wynik z września 0.05,bylo już lepiej(0,011).

  • 1 rok temu
    Też mam Tasignę 800 ale dopiero od 3 miesięcy. Tętno w spoczynku coś koło 60-70, bardzo dobrze toleruję ten lek. Wcześniej przez miesiąc miałem bosulif, ale się nie przyjął. Nowych leków jest coraz więcej, jest szansa, że któryś zadziała tak jak trzeba. Pozdr i wytrwałości w leczeniu.
  • 1 rok temu

    A jak długo zmagasz się z chorobą? 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat