Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4850 odpowiedzi:
  • 1 rok temu

    Chciałbym także dopytać, czy na tasignie miewa ktoś takie częste oddawanie moczu? 

  • Ja 1,5 roku Imatinib, 1,5 Tasigna i nagły spadek w ostatnim czasie z 0,02 do 0,002. W ostatnim czasie suplementacja kwasów Omega 3 i witaminy D. Skutki uboczne to zmęczenie, tachykardia, uderzenia gorąca oraz nawracajace swędzące zmiany skórne i wypadanie włosów. A Bod10 a dlaczego miałeś zmianę na Tasigne? Wyniki czy skutki uboczne?

  • 1 rok temu
    Leczę się od 2017 i cały czas na Imatynibie (i pochodnych) ale wyniki były raczej słabe około 0,3. Wreszcie zdecydowałem się na zmianę i w sierpniu miałem bosulif na miesiąc. Dostałem takich dolegliwości żołądkowych, że straciłem 7kg w miesiąc. Teraz bez skutków ubocznych na Tasignie.
  • 1 rok temu
    Jak będzie dalej zobaczymy. W grudniu mam wizytę i będę robił badania BCR/ABL, wyniki odbiorę za 3 miesiące, więc na wiosnę okaże się czy Tasigna jest tak skuteczna. pozdr. Bogdan
  • 1 rok temu
    Wolf, dużo pijesz to dużo wydalasz. Nie mam jakiegoś szczególnie niepokojącego oddawania moczu.
  • 1 rok temu

    Dzięki Bogdan, troszkę mi rozjaśniłeś. Ja też mam badania w grudniu, zobaczymy. Życzę dobrych wyników na tasignie, dużo zdrówka. 

  • 1 rok temu

    Ja w tamtym tygodniu odebrałem wyniki po 3 miesiącach brania tasigny.Wcześniej przez rok brałem imatinib,ale po roku czasu nie uzyskałem całkowitej remisji cytogenetycznej a BCR/ABL wynosił - 0,1414.Po 3 miesiącach brania tasigny uzyskałem całkowitą remisję cytogenetyczna ,a BCR/ABL mam obecnie 0,0051.Powodzenia i zdrówka dla wszystkich

  • Gratuluje! Dużo zdrówka dla Was wszystkich.

  • 1 rok temu

    Cześć, jestem tu nowa a na pbs choruje dopiero 8 miesięcy :)  2 miesiące temu odebrałam badania molekularne i wynik 1,420% czy to tragiczny wynik? Nie bardzo jeszcze sie w tym wszystkim odnajduje.

  • 1 rok temu

    chyba że odczytałam nie ten wynik co trzeba i wprowadziłam was w błąd



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat