Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Gregor ponatynib jest najbardziej toksyczny i jego leczeniem obciąża się bardzo serce, wątrobę i nie tylko. Musisz się poważnie zastanowić bo z tym odstawieniem leku to nie tak prędko. Ja obecnie biorę imatinib accord i wynik ostatni miałam 0,0032 a biorę dawkę 300mg. Bardzo tą propozycję rozważ a nawet zasiegnij porady innego hematologa. Pozdrawiam 

  • 4 lata temu

    Gregor witam miło🙂. Ja biorę imanitib accord 400 mg. Wyniki po nim 0,0032. Może skonsultuj się z innym hematologiem i rozważ jeszcze tą propozycję co do tasigny. Może  jak poprzyjmujesz accord  i jak zrobisz po nim wyniki wtedy coś postanowisz. Może po accordzie wyniki będą  lepsze. Tak tylko podpowiadam. Decyzję musisz sam podjąć. Pozdrawiam i zdrówka życzę. 

  • 4 lata temu

    Jadziu, Basiu wszystkiego dobrego w Nowym Roku.  Dużo  zdrówka życzę..🙂 

  • 4 lata temu
    Gregor- sprycel i tasigna to leki drugiej linii. Ja biorę sprycel, więc mogę jakby coś było nie tak brać jeszcze tasigne a w ostateczności ponatynib. Sprycel biorę w dawce 50 mg raz dziennie, a mój wynik z sierpnia to 0,02. Tak więc zastanów się, bo w razie czego to Ty masz jeszcze 3 wyjścia, a ja już tylko 2. Pa....
  • 4 lata temu

    Dorota , Jadwiga, Basia dziękuje za odpowiedzi , każda cenna dla mnie. 

    Jezu po accordzie takie wyniki 0,00... Piękne i cudowne , gratuluje ze tak dobrze działa. U mnie gorzej najlepszy wynik 0,02. I ciagle faluje. Biore accord jakieś kilka miesięcy, wiec nie spodziewam się ze nagle te wyniki spadną jeszcze jakoś dużo w dół , skoro ostatnio podskoczyło do 0,04. Musicie ze to możliwe ze lek który ma różne nazwy a oparty jest na imatynibie może różne przynosić efekty ? 
    Nie wiem po co mi proponowała wogole przejście na ta tasigne. Narazie ja nie znajduje sensu. Wyniki bezpieczne , nie jak wasze idealne , ale dobre napewno, ciagle jest odpowiedz molekularna. Nie ma oznak mutacji choroby aby zastosować nowy lek, mówiła mi lekarka ze może wyślę gdzieś do Belgii próbę aby sprawdzić mutacje , ale zaraz porem mówi ze przy takich niskich wynikach jak moje to w zasadzie nie ma sensu bo i tak nic nie wykryją. 

    Pójdę do profesora , zapytam co on o tym sądzi. Narazie niewiedzę powodów racjonalnych do zmiany , po co wykorzystywać koło ratunkowe jak dobrze pływam. 

    Znacie kogoś kto był w jakimś programie odstawiania leku ?(tej tasigny) 

  • 4 lata temu

    Gregor ja miałam okazję  spotkać Pana, który też choruje na pbsz i leczy się tam gdzie ja. Powiedziałi mi ,że choruje 10 lat ,  po 8 czy 9 latach   odstawiono  mu  lek. Dokładnie nie pamiętam . Robi tylko badania kontrolne.  Wtedy jak z nim rozmawiałam miał  mieć kontrolne  badanie szpiku po rocznym odstawieniu leku. Ja wtedy jeszcze nowicjuszka ,nie za bardzo wiedziałam jak to wszystko przebiega, więc nie zapytałam jaki lek brał. A teraz nie widzę go na korytarzach poradni. Wyglądał wtedy ok. Opalony, radosny. Może i nam będzie dane, że i my będziemy mogli odstawić ten lek. Ja choruje 3.5 roku. Pozdrawiam i zdrówka życzę 

  • 4 lata temu

    oczywiście może i my kiedyś .....

    Choć ja narazie przy imanitybie i moich wahaniach wyników nie mam co myśleć , obecnie 0,04. 
    Ale ty przy 0,003 to już piękny wynik ❤️

  • 4 lata temu
    Gregor, ja miałem przez 7 lat wyniki dobre tz prawie od początku 0,015 lub podobne ,brałem glivec teraz generyki, wszelkiej maści, w Łodzi gdzie się leczę co 3-6 miesięcy zmiana teraz mam accort, w tamtym roku wreszcie 0,0 teraz 20 stycznia badania molekularne zobaczymy, czy wynik się utrzyma, jak się nie pogarsza uważam, że nie ma potrzeby zmieniać leku, popytaj, pogadaj , ale to tylko moje odczucia, zdrowia wszystkim w Nowym Roku
  • 4 lata temu

    Witam Was wszystkich, czytam ostatni post i tak sobie myślę, jacy jesteśmy silni biorąc te różnorodne generyki. I tak trzymajcie. Pozdrawiam 🙂 ❤️ 

  • 4 lata temu

    jesteśmy ❤️💪



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat