Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Mam dzisiaj zacząć Sprycel. Trochę się obawiam 

  • 4 lata temu
    MagdaP - a dlaczego dostałaś Sprycel? Ja brałam najpierw Sprycel 100 mg, ale wątroba mi nawalała, teraz biorę 50 mg i jest OK
  • 4 lata temu

    Imatynib nie bardzo działał. Po 1 dniu Sprycla na razie głowa mnie boli. Oby przeszło 

  • 4 lata temu
    Od 4,5 roku biorę 1x dziennie imatynib 400 różnych firm. Od dłuższego czasu mam dwa zera po przecinku. Ze względu na to, że w morfologi wszystko miałam pod kreską, moja lekarka zadecydowała, żebym opuszczała 1 tabletkę w tygodniu. Wyniki dalej były ok, więc odstawiła mi kolejną tabletkę- biorę 5 dni w tygodniu, w środę i sobotę nie biorę. Wczoraj miałam pobierane bcr i jak wynik będzie w dalszym ciągu w porządku, to mam odstawić jeszcze jedną tabletkę. Czy ktoś z Was miał dawkowany w ten sposób imatynib?
  • 4 lata temu

    Witam, ja cały czas biorę imatinib w dawce 300 i wynik też mam 2 zera po przecinku. Gdy brałam na początku glivec 400 to była tragedia i w morfologii i w samopoczuciu. To samo było i przy generykach, dawka 400 nie dla mnie. Powiem nieśmiało, że nieraz zapomnę wziąć i narazie ok. Pozdrawiam 🙂 ❤️ 

  • 4 lata temu

    Gregor ja odstawiłam tasigne po całkowitej dwuletniej remisji. Niestety równe pół roku po odstawieniu szpik zaczął się psuć na nowo. Teraz leczę się u dr Sachy dawką dwa razy 200 na dobę, w maju będę odstawiać lek po 3ech latach czystego szpiku. Pozdrawiam:)

  • 4 lata temu
    Palunia - czysty szpik to 0,00?
  • 4 lata temu
    Tak. Po półrocznej przerwie niejedzenia tasigny badanie RQ-PCR było na poziomie 0,22%. Każde kolejne badanie po ponownym przyjmowaniu tasigny było na poziomie 0 % co oznacza < 0,001%.
  • 4 lata temu
    wcześniej padło pytanie o problemy ginekologiczne... ja mam tragedię z tym od czasu przyjmowania tasigny. Okresy tak bolesne, że pierwsze dwa dni nie brałam tasigny, żeby przeżyć. Oczywiście ginekologia nie widzi związku z naszą "chemią", bo w ogóle nie ma badań w tym temacie. Teraz walczę z endometriozą konkretną ;/.
  • 4 lata temu
    Palunia - a w jakim mieście leczysz się?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat