Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4834 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Jadwiga też chcę wiedzieć jakby coś to jestem druga. Oczy puchną po lekach więc nie wiem jakby to było po korekcie czy dałoby się to opanować 

  • 4 lata temu

    No to widzę, że mam wsparcie. Pozdrawiam 

  • 4 lata temu

    hanasz - mi bardzo oczy nie puchna, może dlatego że biorę mniejszą dawkę leku od samego początku leczenia. Myślę że przy opuchliznie to korekta może być niewskazana. Jak będę wiedziała więcej to dam znać. Pozdrawiam

  • 4 lata temu

    Witam-chyba tu wcześniej pisaliśmy na temat "orzeczenia o stopniu niepełnosprawności". Tydzień temu byłam na komisji i dziś odebrałam decyzje - STOPIEŃ UMIARKOWANY NA 4 LATA. Jeśli byłaby sama białaczka nasza to nie byłoby szans u  mnie . Ja po sprycelu mam problemy z opłucną i kręgosłup szyjny mi szwankuje /35 lat za biurkiem/. O i tyle :) pozdrowienia :)

  • 4 lata temu

    Też mam problem  z powiekami. Rano opuchniete a po południu nadmiar skóry. O makijażu  mogę  zapomnieć 

  • 4 lata temu

    K5555 - czekamy zatem na dobre wieści.

    Wiesz, rozmawiałam z moją lekarką, co prawda kardiolog, ale Ona tez powiedziała, że to bardzo dziwne brać co drugi dzień taką końską dawkę. Od razu powiedziała, że się kompletnie nie zna na hematologii, ale mówi, że to po porostu nie logiczne.

    daj znak po badaniach jak Twoje płytki

  • 4 lata temu

    A co do korekty powiek - moja mama miała, ale nie wiem czym była znieczulana. Choć Ona na pewno nie pamięta nazwy.

    Najważniejsze to się dowiedzieć czy lekarze znieczulają. Ta substancja czynna jest najważniejsza.

    Ale dziewczyny czy to ma sens??? Jeśli oczka puchną i te ranki na powiekach zaczną po operacji puchnąć? Wiem, że spuchnięte powieki sa okropne, sama miałam baniaki i wyglądałam jak pijaczka. Ja bym kładła nacisk na leki moczopędne, masaże, picie soku z brzozy i pokrzywy. Robienie okładów z lodu na oczy. Może to pomoże. A na ciachnięcie powiekowe zawsze będzie czas.

  • 4 lata temu

    Ela7775 - czy mogę zapytać co z Twoją opłucną po spryclu???

  • 4 lata temu

    Nala123-  w kwietniu miałam tomograf, to jeszcze mam trochę płynu w opłucnej  i zrosty po  drenażu. Czuję się w miarę dobrze, czasami jednak pobolewa mnie np gdy dłużej postoje przy prasowaniu. Kondycja tez chyba bez zmian.A to pobolewanie  spowodowane jest ocieraniem się ścianek opłucnej - tak powiedziała hematolog. Ale ogólnie nie jest źle,oby tak dalej. W listopadzie świętuję 10 lat z białaczką. Zdrówka :)

  • 4 lata temu

    Nala 123 -  to miło że rozmawiałaś z lekarką o mnie - dziekuję .  U mnie dwa ostatnie badania krwi to płytki były w miare dobre to znaczy jeszcze nie w normie ale przynajmniej na poziomie  który pozwala brać lek . Na razie biore tak jak poprzednio .Biore  też jeszcze ten encorton i marzę by mi go jak najszybciej odstawili ale na razie musze go brac bo przynajmniej moge brac ten lek wlasciwy.Piję tez tą pokrzywę bardzo dużo zaparzam i jeszcze kupuje sok i rozcieńczam woda i pije może ona mi tez pomoże.                                                                                                 Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat