Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4840 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    K 555 - nie wiem czy to dobra rada, ale ja gdy miałam brać 300 mg glivecu a tabletki były w dawce 400 to poprostu odcinalam ta setkę i brałam również te odcięte. Na szczęście dali mi przydział w gramaturze 100. Musiałam sobie poradzić z uwagi na skutki uboczne przy dawce 400. Pozdrawiam i życzę zdrówka ♥️

  • 4 lata temu

    Jadwigap - dziękuję pięknie wszystkie rady są dla mnie bardzo cenne .Życzę Ci dużo , dużo zdròwka.

  • 4 lata temu

    Jadziu -ta bilirubina bezpośrednia ma być między 0,1 do 0,4mh/dl, tak więc jest dobrze. W takich wartościach masz podane????mh/dl???

    Pamiętaj zawsze, że w wątrobie zachodzą różne reakcje chemiczne, i to że dziś wyniki mogą być nie tegez..... bo coś się głupiego zjadło, to zanim zaczniemy się martwić, jemy całą dobę ryż i marchwiankę, pijemy wodę i następnego dnia ponawiamy badania. Tak mi w poradni hepatologicznej babeczka mówiła.

    Musimy jednak pamiętać, że nasze leki wchłaniają się przez wątrobę, czyli trzeba o nią dbać jak o nasze dzieciątka :)

  • 4 lata temu

    K55555 - strasznie to dziwne tak brać całą tabl co drugi dzień. Bo w jeden moment dowalasz taką dużą dawkę, a potem nic................ cisza.......................

    U nas pacjenci sobie dzielą na pól aby systematycznie do 24 godziny lek sobie dostarczać ale nie w gigantycznej dla nich dawce.

    Nie namawiam Cie oczywiście do tego, tylko informuję jak jest u nas

  • 4 lata temu

    K5555 - a ja się teraz czujesz??

  • 4 lata temu
  • 4 lata temu

    Muszę Wam powiedzieć, że dzięki temu, że jest bardzo ciepło to dobrze mi się oddycha. Puchnie mi prawa noga, ale ten ból mi nie przeszkadza, bo słoń zszedł mi z piersi. Już zapomniałam jak to jest móc w miarę swobodnie oddychać!!!!!!!!

    Robię sobie na działce to  i owo. Nauczyłam się leżeć i odpoczywać. Ale kiedy ból ręki jest znośny to łapię za grabie czy widły i sprzątam co się da.

    Posiałam sałatę, rzodkiewkę, mąż posadził mi pomidorki.

    Ściskam Was moje złotka!!!!!!!!

  • 4 lata temu

    Nala123 - czuję się w miarę dobrze . Ja bym wolała brać po pół tabletki codziennie bo wydaje mi się właśnie że ta jedna cała chociaż co drugi  dzień ale jest dla mnie za mocna .Zobaczę jaki będzie teraz wynik krwi jak będzie znowu małopłytkowość to będę rozmawiac może mi zmienią. Dziękuję i pozdrawiam bardzo serdecznie.

  • 4 lata temu

    Dzięki Nalu, jakoś się zakrecilam. USG mam ok. Te upały też swoje robią, ale wolę ciepelko niż zimno. Pozdrawiam 

  • 4 lata temu

    Dziewczynki jakie macie zdanie o korekcie powiek górnych przy bialaczce. Czy jest to zabieg mozliwy czy nie bardzo można go robić Może coś slyszalyscie na ten temat. Pozdrawiam 🙂 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat