Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    k5555 - co do wypadnięcia z programu - mówiono o tym na dwóch szkoleniach. I niestety jest..... no źle.... lekarze mówili, że jak się wypada to już nie ma powrotu. Bardzo to chore........ ale tak mówili...

  • 4 lata temu

    k5555 – nie ma za co dziękować J mamy tylko siebie J

    A co do pokrzywy – ja zrywam u siebie na działce. Zrywam dużo póki są młode liście. W domu rozwieszam gdzie tylko mogę aby się suszyły. Ale przez pierwsze dwa tyg  są surowe, a potem podsuszone. Ja na jedną herbatę używam 4-5 liści. Parzę 10 min pod przykryciem. Dodaje plaster cytryny i pomarańczy bo tak mi smakuje. I łyżeczkę miodu dodaje.

  • 4 lata temu

    Nala123 bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  • 4 lata temu

    Coś często mam wylewy w oku czy też tak macie. Już mi te krople obrzydly, może inne sposoby. Pozdrawiam 🙂 ❤️ 

  • 4 lata temu

    Jadziu, ja odpukać nie miałam..... Trzymaj się kochana!!!

  • 4 lata temu

    Nalu pytam Ciebie jako osobę doświadczoną czy wynik 0,12 z bilirubiny bezpośredniej w surowicy to podwyższony czy dobry, ja juz się zakrecilam. Pozdrawiam i czekam na wieści 🙂

  • 4 lata temu

    Witam Wszystkich                                                                                                                                                              Po rozmowie z kilkoma lekarzami okazało się że nie ma innego sposobu na szybkie podwyższenie poziomu płytek niż sterydy no więc musiałam je wziąć aby jak najszybciej powrócić do swego leku .Jednak to nie było jakoś super szybko trwało około miesiąca zanim mogłam wziąć znowu sprycel.                                                                               Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.

  • 4 lata temu

    BasiuM   chyba kiedyś pisałaś że masz sprycel 50 mg .To jak go bierzesz przecinasz na pół czy co drugi dzień ?     Jak nie chcesz to nie pisz bo ja tak z ciekawości pytam  , ponieważ ja też mam na razie 50 mg na dobe i biore ( tak mi kazali ) jedną całą tabletke co drugi dzień.

  • 4 lata temu

    K5555 - ja biorę codziennie 50 mg to jest taka mała tabletka. Super się połyka.... ostatnio zauważyłam, że znowu zaczynają mi puchnąć powieki tak jak przy Imatynibie, ale szybko mi przechodzi jak się rozruszam rano... Mam neutropenię (za mało neutrofili) i już od 4 tygodni mam infekcję gardła, nawet brałam antybiotyk, ale mi nie pomógł. Teraz zrobiłam sobie syrop z miodu, czosnku, imbiru i cytryny - zobaczę po paru dniach czy mi to pomoże.... pozdrowionka...

  • 4 lata temu

    BasiaM - no widzisz a mi powiedzieli że nie ma w refundacji 50 mg tylko 80 i 100 a ja mam brać 50 na dobe to kazali brać 100 mg co drugi dzień bo tam w ulotce pisze że nie można dzielić tabletki. Ale nawet co drugi dzień jak brałam to mi spadły płytki krwi że musiałam mieć odstawiony teraz dołożyli mi te  sterydy do tego ze względu na malopłytkowość może one mi utrzymają te płytki żebym mogła chociaż brać ten lek.                                                   Dziękuję za odpowiedż  i  pozdrawiam  bardzo serdecznie.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat