Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
  • 4 lata temu

    Patka - my się tak bawimy :) Głowa do góry :)

  • Super dziewczyny

  • 4 lata temu

    Nala    cudownie cię widzieć roześminą. Pozdrowienia dla  wszystkich  

  • 4 lata temu

    Wiolka i Dora - pozdrawiam serdecznie :) u nas dziś leje i jesień nastała, ale to dobrze, bo posadziłam na działce różności i nie było komu podlać :)

  • 4 lata temu

    Hej wszystkim😉, szukam i szukam i nic  może tutaj mi ktoś podpowie. Choruje na przewlekłą białaczkę szpikową, jestem w ciąży gdy się tylko dowiedziałam lekarz przepisał mi zastrzyki - interferon  i teraz gdy jestem w 17 tygodniu ciąży "każe" wybierać czy chce zostać przy zastrzykach czy wrócić do tabletek, które brałam przed ciążą czyli imatinib... tylko, że gdy się pytam o ewentualne skutki dla dzidziusia jednego i drugiego to Pani doktor mi tylko mówi, że nie ma tak naprawde za bardzo takich danych jaki to ma wplyw na dziecko dlugoterminowy... bo ze dzieci rodza sie zdrowe to powiedziala ze w wiekszosci przypadkow tak ( wiadomo 100% gwarancji to nikt mi nie da )ale  jak to wygladalo w waszym przypadku? chetnie bym sie dowiedziala bo to moja pierwsza ciąza i jestem w stresie ... jak tam wasze dzieciaczki zdrowe, czy po porodzie cos sie dzialo, co wy bralyscie w czasie ciazy ... sa tu jakieś mamy które maja dzieci urodzone będąc już chore... pozdrawiam ☺

  • 4 lata temu

    Wiolka - witaj. Była tutaj u nas na forum Joasia, która urodziła zdrowego dzidziusia podczas pbsz. Ale niestety nic więcej nie umiem Ci powiedzieć.

  • 4 lata temu

    Wiolka z tego co wiem to nie wolno brać tabletek w czasie  ciąży. Leki nie mają wpływu jak mężczyźni chorują ale na kobiety w ciazy tak. Poczytam w prasie zachodniej i jak coś wyczytam to napiszę 

  • 4 lata temu

    To co wyczytałam na szybko :TKI stosowane w leczeniu CMLmoga powodować zaburzenia rozwoju płodu. Przy głębokiej remisji molekularnej przerywa się leczenie i obserwuje wzrost transkryptu BCR-ABL. Jeśli wzrośnie włącza się interferon. Dzieci rodzą się zdrowe. 

  • 4 lata temu

    Dzięki dziewczyny za odpowiedź



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat