Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4840 odpowiedzi:
  • Kochani opisujecie swoje dramaty, tak to moge nazwac, ale teraz jest chociaz nadzieja na leczenie. Gdy 22 lata temu przy omowieniu diagnozy juz po wszystkich badaniach dr powiedziala" przewlekla bialaczka szpikowa, na  razie interferon ale jak dlugo bedzie dizalal nie wiemy, dajemy pani 5 lat zycia w nallepszym przypadku 7".Swiat  mi sie zawalil, ale myslalam pozytywnie, ze moze cos drgnie w naszej medycynie i bedzi ok. I po 5 latach mialam nawrot choroby i zdarzyl sie cud, przyszedl nowy do testowania Glivec.Udalo sie i tak do teraz. Chorobe u mnie wykryto przypadkiem, mialam 27 tys. WBC..Sorry ze przynudzam, ale dla nowych niech bedzie  to pocieszeniem, niech sie nie zalamuja.. Trzymajcie sie i glowa do gory.  Pozdrawiam Was serdecznie.

  • O tym właśnie pisałem Jadwigo chociaż nie znam tamtych czasów.  Ale właśnie to jest dla mnie pocieszeniem,  otuchą która sprawia że białaczka jest dla mnie jak grypa.  Teraz są leki i opieka lepsza w tej chorobie. Pozostaje dzielić się doświadczeniami z lekami i ewentualnymi nowościami na rynku ;-). Białaczka wciąż strasznie brzmi w głowach ludzi.  Z drugiej strony jak ktoś ma długie plany i szczęśliwe życie,  myśl że może być ono krótsze niż by się chciało może przygnębiac. Gdy pomyśli się że być może może nigdy nie zobaczy się swoich wnuków. Mając np 20 lat i zakładając że uda się kolejne 20 przy dobrych wiatrach to trochę za mało. Białaczka cześć ludzi zabiera,  z drugiej strony tak samo często jak pedzące samochody na przejściu dla pieszych. Ale żeby nie zostawiać przygmebiajacego tonu,  medycyna się rozwija,  już jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.  Ściskam. 

  • 5 lat temu

    mam pytanko - muszę iść do dentysty.... czy można robić rtg zębów bez ograniczeń? a co ze znieczuleniem... można?... boję się powiedzieć, że mam białaczkę ...

  • Basiu a kogo się boisz? Przecież to jest lekarz, powinien wiedzieć. Rtg ja robię jak jest potrzeba, ale stomatolog też będzie wiedział o co chodzi. Te leki nie są obojętne dla zębów, też miałam problem na początku brania a niestety zęby maja duży wpływ na ogólne zdrowie organizmu. Myślę, że Ci pomogłem. Pozdrawiam 

  • Basiu dodam, że znieczulenie też brałam bo po co cierpieć. Powodzenia 

  • Mój dentysta wie,  i nic nie mówił.  Miałem rtg znieczulenie itd.  Normalna wizyta. 

  • 5 lat temu

    Dzięki Jadzia i Misiek2lucky 🙂

  • Dobry wieczór 🙂. Mam pytanie. Czy podczas choroby, chodzi mi o przeziębienie z temperatura i kaszlem przyjmujecie imatinib?Czy robicie przerwę ?A jak jest jak lekarz przepisze antybiotyk?.  Można przyjmować imanitib z antybiotykiem ?. Nie zapytałam  mojego hematologa. A rodzinna to wie mniej niż ja😉. Nawet nie pytałam.  Zawsze lykalam i to i to. Tylko, że osłabiona mocno wtedy byłam  . Teraz jakiś wirus mnie dopadł i ie wiem co robić. Pozdrawiam i zdrówka  wszystkim życzę !

  • 5 lat temu

    Dorota52 - jak ja w zeszłym roku miałam straszną grypę, to rodzinna przepisała mi 3 dniowy antybiotyk.... o mały włos zgon bym zaliczyła. Zadzwoniłam do hematolog i kazała mi odstawić Imatynib na 7 dni …. ciśnienie miałam dużo poniżej normy... a z łóżka nie umiałam wyjść przez 3 tygodnie.... najlepiej zadzwoń do swojego hematologa.

  • w ubieglym roku mialam zapalenie pluc-dwa tygodnie na antybiotyku,caly czas bralam Sprycel. Nawet nie pomyslalam o odstawieniu go. Na wizycie u hematologa powierzalam  ze jestem w trakcie kuracji antyb. -bez konentarza. Najbezpieczniej skonsultowac z hematologiem. Pozdrawiam :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat