Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • Witaj Dorota52- Glivec zmienili mi, bo pogorszyły mi sie wyniki molekularne, było to 5 lat temu po  4 lata brania Glivecku . Narazie po Tasigne czuje sie dobrze,Nic sie nie dzieje.Wyniki podstawowe ok. Dalej biore leki moczopędne. A płyn w opłucnej ???? czy to mi spłynie, nie wiem. Czy Medycyna Pracy da mi zaświadczenie,że moge pracować . Jutro ide do lekarza rodzinnego...... 

  • Witaj Dorota52- Glivec zmienili mi, bo pogorszyły mi sie wyniki molekularne, było to 5 lat temu po  4 lata brania Glivecku . Narazie po Tasigne czuje sie dobrze,Nic sie nie dzieje.Wyniki podstawowe ok. Dalej biore leki moczopędne. A płyn w opłucnej ???? czy to mi spłynie, nie wiem. Czy Medycyna Pracy da mi zaświadczenie,że moge pracować . Jutro ide do lekarza rodzinnego...... 

  • Witam,

    leczę się od 6 lat. Najpierw brałem glivec a potem generyki. Miałem wyniki super 0,001, czasem 0,01 najgorszy wynik ze 3 lata temu 0,04, Natomiast ostatnie badanie wykazało 0,06. Przed badaniem zażywałem accord a ostatnie 3 tygodnie Nibix.  Ciekawy jestem czy zmienią mi teraz lek na sprycel czy tasigne? mam w ciągu miesiąca zrobić jeszcze raz badanie. Pozdrawiam wszystkich świątecznie.

    Wpis edytowany dnia 19-12-2018 17:48 przez Mieszko1
  • 5 lat temu

    Witam! Mieszko 0,06 to jeszcze nie jest zły wynik. Mi moja doktor mówiła ze mozna myśleć o zmianie leku dopiero od 0,1. I jakby dalej szły w górę. A moze być tak ze teraz Ci wyniki polecą w dół. Bo mi czasem tez dochodziły do 0, 07 a później spadały. I obecnie mam w okolicach 0,02 do  0,03.

  • 5 lat temu

    Oczywiście dla Wszystkich zdrowych, szczęśliwych, pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia!

  • dzięki Juras za odpowiedz. Za miesiąc kolejne badanie i zobacze.  Życzę wszystkim Pogodnych Świat Bozego Narodzenia. M

  • Kochani, z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego, zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń i dobrych relacji ze służbą zdrowia. Trzymajcie się. 😍

  • Wszystkim Kochani Dużo Zdrowia o Spokoju z Okazji Świąt. 

    Mam do Was pytanie czy mając taką możliwość czysto hipotetycznie pytam poddalibyście się przeszczepowi szpiku przy fazie przewlekłej???

  • 5 lat temu

    Witam Kosma. Po pierwsze żeby doszło do przeszczepu szpiku trzeba znaleźć dawcę. Po drugie z  tego co wiem to szanse na udany przeszczep są około 50 procent. Także ryzyko spore. Ja jakbym się decydował kiedykolwiek to tylko jakby już żadne leki nie działały. I nie byłoby innego wyjścia. Pozdrawiam.

  • 5 lat temu

    Z okazji Świąt dużo, dużo zdrowia Wszystkim życzę!!!


    Znalezione obrazy dla zapytania gify bożonarodzeniowe

    Wpis edytowany dnia 23-12-2018 21:50 przez BasiaM


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat