Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    Witam 

    Po ośmiu dniach zażywania Imatinib ilość leukocytów spadła do 66 tys z 120 tys. Nie mam wyników ze szpiku kostnego. Co sądzicie? Lekarz zadowolony. Za miesicac chce mnie wysłać spowrotem do pracy :/ ehhh haha 

  • Bartek jak wynik lepszy to i samopoczucie też. 🙂Będzie dobrze. Pozdrawiam 

  • 5 lat temu

    Bartek - wyniki po Imatynibie u mnie też szybko spadły, aż za szybko, po miesiącu miałam dużo poniżej normy... ale takie są początki.... wszyscy przez to przechodziliśmy... powodzonka 🙂

  • Basiu nie chce zapeszyc, ale jest nadzieja na zmianę leku. Oby tak było 🙂. A Ty jak tam się trzymasz? Pozdrawiam 

  • 5 lat temu

    to trzymam kciuki Jadziu... U mnie w sumie nie jest źle... ale co mam u siebie wnuki to łapię jakąś infekcję... wspomagam się groprinosinem lub eloprinem…. Pozdrawiam 🙂

  • 5 lat temu

    Witam. Mam pytanie czy macie czasem problemy z zołądkiem i jelitami typu biegunka i nudności? Przy tych lekach imatinib Accord czy Teva ( zamiennikach Glivecu). Bo u mnie sie pojawiają co jakiś czas.

  • Juras, niestety ale po tym accordzie tak się dzieje u mnie również. Zgłosiłam lekarzowi i prawdopodobnie będę miała zmieniony. Wydaje mi się, że jest on bardzo toksyczny bo nawet na tym forum kilka osób narzekalo. Zgłoś lekarzowi o tych skutkach ubocznych. Pozdrawiam, powodzenia

  • 5 lat temu

    Juras - ja też miałam często biegunki, ale na początku choroby... Teraz przy tym Spryclu  50 mg jest super... połykam bez problemu malutką tabletkę :) i nie muszę mieć żadnej specjalnej diety - żołądek dobrze funkcjonuje :)

    Wpis edytowany dnia 04-12-2018 21:42 przez BasiaM
  • 5 lat temu

    A ile lat Jadwiga bierzesz to ciulostwo? A te inne leki są mniej toksyczne? Bo z tego co wiem wszystko następne jest jeszcze mocniejsze od tego. Kurde coś porobie fizycznie to zaraz się pocę. Pewnie wychodzi z człowieka to dziadostwo. Ze to nie wymyślą jednej tabletki i zeby było po chorobie. Tylko codziennie trzeba pakować w organizm takie gówno.

  • 5 lat temu

    Basia a dlaczego ci lekarz zmienił lek na Sprycel? Bo ja nawet nie mówilem lekarce ze czasem mam takie problemy. Bo wyniki są w miare i nie chcialem zeby mi zmienila na coś innego. Ale widze ze moze coś innego byłoby lepsze od tego dziadostwa.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat