Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • I o to chodzi, wspierajmy się 👍 

  • Bożenko Bardzo ale to Bardzo dziękuje. Życzę Ci dużo zdrówka i sił.  Mocno Pozdrawiam.  

  • Basiu jak tam wizyta, wszystko ok. Ja jade w czwartek, wstepnie wiem, ze wynik jest troche gorszy od poprzedniego. Jednak ten accord daje ogolnie skutki uboczne a i w badaniach molekularnych widac ze nie jest skuteczny, .Moze cos sie zmieni,,,,,,,,,,,,,,  Pozdrawiam

  • 5 lat temu

    Jadziu, jadę dopiero do hem. we wtorek... dam znać :)

  • 5 lat temu

    Witaj Jadziu, jestem po wizycie u hematologa. Znam już wyniki z sierpnia z BCR ABL- mam wynik - 0,02. Dzisiaj ponownie miałam robione badanie BCR ABL i kolejna wizyta w lutym. Mam nadal dawkę 50 mg Sprycla. Mam lekką leukopenię. No i niestety dopadł mnie wczoraj jakiś wirus jelitowy, ale o dziwo lekko to przechodzę, może dlatego, że biorę od paru dni Groprinosin. Pozdrowionka  - pisz co u Ciebie po kolejnej wizycie :)

  • Basiu ja wczoraj byłam u lekarza i niestety ale wynik molekularny się podniósł do 06.Doktor będzie wnioskować o zmianę leku, ale czy się uda czas pokaże. Ogólnie jest ok. Znowu spotkałam nowych chorych, ich przerażenie. Pozdrawiam i życzę zdrówka oraz czekam na wieści 🙂

  • Witaj Jadwigap :). Z tego co pamiętam bierzesz accord  prawda? . Ja go miałam na początku  leczenia. Wyniki po nim nie były zadowalające.  Jak dostałam imanitib  teva od razu wszystko zaczęło  wracać  do  normy. Pomimo,że ciężko mi się go polyka to  już nie narzekam.  Przedtem  okropnie bolał mnie żołądek  i brzuch,bardzo. Okazało się ze to nie od teva tylko od acardu. Nie biorę acardu i jest ok. Teraz mam wizytę w grudniu.  Będę  wiedziała jak moje wyniki molekularne  z września. Może zmienia ci ten accord  na teve . Będzie dobrze,  musi być.  Pozdrawiam  i życzę Ci dużo  zdrówka. BasiuM Ciebie również  pozdrawiam  i życzę Ci  również  dużo  zdrówka. ☺☺. . PS. A ja walczę z zatokami i z kaszlem. Ale jest już dużo lepiej :).

  • Dorota 52  dziekuje, mysle ze trzeba bedzie zawalczyc jak bywalo przed laty. Napewno beda opory,  bo przetargi na tanie leki sa podpisane co najmniej na 2 lata i juz pierwszy problem dot. zmiany. Mam miec kontrolne badanie molekularne. Na razie nie staram sie myslec, tylko wkurza mnie ta oszczednosc na ludzkiej tragedii.Tak Dorotka ja biore accord w dawce 300 mg, zreszta tak bralam i inne bo 400mg bylo dla mnie za bardzo obciazajace/bole kosci itp/ Widzialam babke, ktora bierze accord to twarz miala opuchnieta i inne dolegliwosci .Ida swieta, kazda z nas rzuci sie w wir swiatecznych przygotowan i na momment sie odciagniemy myslami w przyjemniejszy klimat.Zycze Tobie Dorotko i wszystkim duzo, duzo optymizmu, nadziei i zdrowka.

  • Dorota 52  dziekuje, mysle ze trzeba bedzie zawalczyc jak bywalo przed laty. Napewno beda opory,  bo przetargi na tanie leki sa podpisane co najmniej na 2 lata i juz pierwszy problem dot. zmiany. Mam miec kontrolne badanie molekularne. Na razie nie staram sie myslec, tylko wkurza mnie ta oszczednosc na ludzkiej tragedii.Tak Dorotka ja biore accord w dawce 300 mg, zreszta tak bralam i inne bo 400mg bylo dla mnie za bardzo obciazajace/bole kosci itp/ Widzialam babke, ktora bierze accord to twarz miala opuchnieta i inne dolegliwosci .Ida swieta, kazda z nas rzuci sie w wir swiatecznych przygotowan i na momment sie odciagniemy myslami w przyjemniejszy klimat.Zycze Tobie Dorotko i wszystkim duzo, duzo optymizmu, nadziei i zdrowka.

  • 5 lat temu

    Jadziu gdzie Ty się leczysz, że robią takie problemy??? Brak słów... ja po Accordzie też byłam opuchnięta strasznie.... teraz przy Spryclu nie myślę tak często o chorobie, chociaż mam czasami kryzys psychiczny.... Pozdrawiam Ciebie i Dorotkę52 :)



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat