Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    dorota52 - pisałaś kiedyś, że dostałaś rentę chorobową - czy mogę wiedzieć na jaki okres? Ja mam z MOPS niepełnosprawność znaczną na 1 rok, ale zastanawiam się czy nie złożyć wniosku do ZUS.... czy trzeba chorować pół roku, aby złożyć taki wniosek? Pytałam w ZUS i tam mi powiedziano, że nie muszę być w ogóle na L-4, aby złożyć wniosek, natomiast moja hematolog mówi inaczej. Nie daję rady już w pracy, pracuję 7 godz., ale stres w mojej pracy robi swoje, przychodzę do domu i nie mogę opanować zmęczenia.... pozdrawiam

  • Basiu idź na zwolnienie, zobaczysz jak się będzie zachowywał Twój pracodawca. Musisz dostać grupę i niezdolność do pracy. Basiu a dużo Ci zostało do wieku emerytalnego bo może dociagniesz na L4 z przerwami do emerytury. Z tego co słyszałam to na białaczkę 1grupy inwalidzkiej nie bardzo dają, ale zasiegnij wiarygodnych informacji i próbuj. Dlatego wiarygodnych pisze bo nie wszyscy pracownicy ZUS o wszystkim powiedzą. Powodzenia i pozdrawiam 🙂 

  • 5 lat temu

    Jadziu ja nawet nie mam jeszcze wieku ochronnego a do emerytury ponad 5 lat.... U mnie w pracy dyrektor powiedział wprost, że jestem dla niego niewygodna, ale to nie on decyduje o wszystkim tylko Centrala. Sam fakt przeniesienia mnie na inne stanowisko jest wielkim problemem, dopiero w styczniu może mnie przenieść, a na ten moment same kłody pod nogi, żebym sama odeszła. :)

  • Basiu aby kogoś zrozumieć trzeba samemu to przeżyć"i I właśnie ludzie którym nic nie dolega, nie mają problemów zdrowotnych zachowują się jak snoby. Musisz to przetrwać. Idź na zwolnienie to Cię sami wyślą na komisję, jak będziesz długo chorować. Ja jak byłam na L4 to mnie sami na komisje kadry skierowaly, też przeżyłam różne sytuacje. Trzymaj się, pozdrawiam 

  • Basiu nie wiem  co by Ci poradzić. Ja byłam na zwolnieniu lekarskim pół roku. Może idz i Ty na zwolnienie. Jeśli czujesz się  źle, jesteś  ciągle  zmęczona, zestresowana. Stres  w naszej  chorobie  nie jest wskazany. A i kontakt z  różnym  ludźmi  (chodzi mi o wirusy itd) też  nie wpływa korzystnie. Pozdrawiam ☺

  • 5 lat temu

    dzięki Jadziu i Doroto52 - mam wizytę w listopadzie.... zobaczę …. 🙂

  • Kochani jak tam w jesieni się czujecie 🙂. A ja prawie codziennie patrzę czy nie ma w iadomości od Nali. Dajcie znaka co się dzieje u niej, jak wiecie. Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło 

  • 5 lat temu

    Nala odezwij się - nasz Aniołku...😍

  • Witam.  Na wstępie życzę wszystkim dużo zdrówka,  ja choruje na białaczkę szpiku.  

    Ale pisze w innej sprawie.  Jeśli ktoś ma niepełne opakowanie lub zostało mu bo zmieniał lek chętnie odkupię.  Mówię o Sprycel 100mg Firmy Bristol Myers tylko ten mnie interesuje bo ten przyjmuje i nie chce nic zmieniać bo jest skuteczny.  

    Zainteresowanych zachęcam do kontaktu misiek2lucky@gmail.com. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.  

  • Mam opakowania SPRYCEL 100mg firmy Bristol-Myers Pharma EEIG , mogę oddać gdyż lekarz zmienił na inny lek.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat