Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4838 odpowiedzi:
  • Zancia - przejdzie :) Serio - serio. Ale przemęczyć się z pól roku z tym wszystkim trzeba.

    Ja brałam imanityb wieczorem, koło 22, zagryzając dużym jabłkiem lub zapijając jogurtem. Jedno i drugie bardzo fajnie niwelowało mdłości. A potem już tylko prysznic i buch do łóżka :) 

  • Znalazłam taki artykuł przeczytajcie i napiszcie co myślicie. 

    http://cordis.europa.eu/news/r...

  • 6 lat temu

    Oby to weszło kiedyś na rynek. Chociaż to pewnie trochę może potrwać. 

  • 6 lat temu

    brzmi ciekawie nie ukrywam że super był by lek który mógł by nas wyleczyć w 100% :)

  • 6 lat temu

    od kilku dni zmieniłam branie tabletki z 9 rano na 21 wieczorem kolacja prysznic i do łóżka :) jest lepiej nie odczuwam takich nieprzyjemnych dolegliwości ! Mam nadzieję że to była dobra decyzja :D

  • 6 lat temu

    Czy polecacie albo bierzecie jakieś leki osłonowe na jelita i żołądek przy braniu nibix 400? 

  • Juras - ja brałam leki osłonowe (omeprazol) jak jadłam imatynib. Lekarka zgodziła się mi je podawać dość późno, dopiero jak sobie prywatnie gastroskopie zrobiłam a mój żołądek był już w fatalnym stanie. Miałam potworny stan zapalny żołądka a nadkwasota po imatynibie zniszczyła mi zęby. Nie wspomnę już ile kasy kosztowała naprawa zębów. Dlatego proponuję zwracać uwagę jak pojawiają się problemy żołądkowe.

  • 6 lat temu

    Nala właśnie biorę na jelita osłonę bo widzę ze ta tabletka jest na wszystko wspaniała. A żołądek pewnie też nie jest w stanie najlepszym bo zdarza mi się mieć np.zgagę i częste jakieś dziwne bulgoczenie.

  • Juras - bulgoczenie i wieczna zgaga - oj były czasy były :( Po odstawieniu imatynibu przeszło. Jeśli mogę wtrącić - skoro masz zgagę to kwasy buszują. Sprawdź zęby. Ja chodzę regularnie do dentysty, ale przez pół roku zgaga zniszczyła mi zęby :(

    Staraj się pić dużo letniej wody - to rozrzedza kwasy. Tak poleciła mi dietetyczka.

  • troszkę was rozczaruje,  mój lekarz powiedział że prazoli,  osłonek na żołądek jak pantoprazol bioprazol czy omeoprazol brać jak najmniej.  Potwierdziłem to czytając opisy naukowe które mówia że prazole zmniejszają wchłanianie imatinibu czyli oslabiaja skuteczność.  

    Mam bardzo małe bo dopiero roczne doświadczenie ale też mam problem z żołądkiem przy imatinibie,  buntuje się,  mam już nawet wstręt przezd braniem leku. Ale jako czlowiek z lekkim podejściem,  na prazole (osłonki) sobie pozwalam np. dwa razy w tygodniu,  a sam imatinib zdarza mi się na 7 dni nie wziąć 2 lub 3 razy mam spore zapasy leku.  Nie wiem jakie będą skutki,  minęło kilka miesięcy i jest ok, dość mam tego uczucia,  żołądek to drugi mózg,  jak on się czuję źle to i caly organizm czuję się źle.

    Jak mam żyć to będe żył,  a jak ma mi ciągle coś dokuczać to do dupy z takim życiem 😜, chociaż szkoda by było bo jest dla kogo 😁. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat