Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Odłączyć od smyczy??? Marzy Ci się odstawienie leku? :D :D :D Jak będziesz miała w MMR dwa zera po przecinku to eksperymentalnie jest to możliwe. Przynajmniej we Wrocławiu. :D :D :D
  • Dziewczyny tak szczerze: czy samowolnie nieraz opuścicie kolejna dawke leku, bo mi się co jakiś czas zdarza. A są takie momenty, ze czuje go przesyt i wówczas mam wolne. Oczywiście jest to moja tajemnica. Pozdrawiam
  • Nie- nigdy ale może mam za krótki staż w leczeniu na takie pomysły :-)
  • 8 lat temu
    Nala to jest moje marzenie dla wszystkich chorych. W Gdańsku też coś takiego robią ale sceptycznie do tego podchodzą, połowa z tych zerówkowców wraca z powrotem. Ale dobrze by było żeby wykapowali co jest nie halo w całej tej chorobie. Jeśli chodzi o branie leków to za każdym razem pytają się mnie czy nie opuściłam dawki i rozliczam się z leków a nawet z pustych opakowań. Byłam na konsultacji u prof.i on też mówił że muszę. B)
  • Retyja ja na poczatku choroby tez bylam bardzo zdyscyplinowana,ale takiego rygoru nie miałam a tez byłam w programie leczenia.Moze to jest śmieszne, ale bylam w takim szoku i myślałam ze po leczeniu będę zdrowa tak jak po zapaleniu pluć. Obecnie z perspektywy czasu oceniam wszystko inaczej
  • Retyja - ja też wiele lat temu brałam udział w badaniu klinicznym i też musiałam się rozliczać ze wszystkiego. Oddawać puste pudełko i tabletki które mi zostały.
  • Jadwigap- tak, przyznam, że ja też opuszczam tabletki. Nie jestem z tego dumna ale czasami już nie mogę. Zwłaszcza, że moja druga choroba daje mi w kość. Ja ze względu na to, że jestem chuda jadam w jeden miesiąc tylko 400g Tasigmy na dobe, w kolejny miesiąc 600 tasigmy. I jak mam ten miesiąc 600g to czasami odpuszczam. Zwłaszcza jak idę na urodziny i pije dużo cydru. Tak wiem, pić nie wolno, ale od czasu pogorszenia się mojej drugiej choroby to już mam to gdzieś. Już kilka lat temu zaczęłam tak robić - że co drugi miesiąc odpuszczałam dawke. Przypadkiem moja chora koleżanka z Łodzi powiedziała mi, że oni dostają 30 tabletek leku, więc w miesiącu który ma 31 dni nie mają już tabletki i tym samym co drugi miesiąc nie je tabletki. Po tylu latach choroby ja po prostu już nie mogę wytrzymać. Ten reżim mnie czasami wykańcza!! Zwłaszcza, że przy tasigmie trzeba się pilnować - dwie godz przed tabletką nie wolno nic jeść i godzinę po tabletce też masz zakaz jedzenia.
  • Nala czuję że masz dola ,nie rób nam tego.Ty taka weteranka trzymasz nas na duchu.Trzymam za Ciebie kciuki. Bądź dzielna
  • Dora, dziękuje bardzo!!! To bardzo miłe słowa!!!! Jadę w weekend do Niemiec do siostrzenicy. Nie powinnam jechać tak daleko, ale siedzieć w złotej klatce... Siostrzenica jest zwariowana i pełna życia, więc wrócę z dobrym humorem, potem wyjazd do Kazimierza ..... Poprawię się :D :D :D <3
  • Witam. Ja przez 11lat brania glivecu uzbieralam 6pudełek (tyle razy nie brałam) zdarzało mi się zapominać dużo. Miałam też stresowe sytuację gdzie nic nie jadłam i poprostu nie brałam tabletek. Ale nie polecam. Bcr i abl leciał do góry (nie dużo, ale jednak) Teraz jestem na interferon i po wzrosną 2% zeszło do 0,5. Zmieniłam lek bo chciałabym zajść w ciążę :). Trzymajcie kciuki żeby były stabilne 10 czerwca mam wizytę u doktora i będzie to ostateczna decyzja co do rozpoczęcia starań o maleństwo. Buziaki i życzę dużo zdrowia :*


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat