Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Nala ja tez mam dosyć brania leków ale jeszcze nie jestem tak zmęczona jak Ty. Są nowe leki III generacji które są od 6 lat zatwierdzone w EU ale u nas ani widu. Jest to Bosutinib testują go w Gdansku podobno ma mało ubocznych działań. Głowa do góry damy radę i dobrego wypoczynku
  • Retyja - dziękuję bardzo, w połowie maja będę u hematologa to zapytam. Tylko, że u mnie akurat leki hematologiczne nic złego nie robią. Moje leki kardiologiczne sieją spustoszenie, a nie ma już na co zmienić.
  • 8 lat temu
    To życzę lepszego samopoczucia
  • Nala te hematologiczne tez swoja robotę robią.Niestety jest to chemia tylko w tabletkach. Tasigna jest o wiele ,wiele razy silniejsza od glivecu. Ale jakie wyjście - trzeba brać bo trzeba zyc. Pozdrawiam
  • Witaj Jadwiga. Dziękuję za info. Ja paradoksalnie mam super zdrowy żołądek! gastrolog aż uwierzyć nie mogła! Niestety to leki kardio mają takie działanie.
  • Nala może i masz racje z tymi lekami kardio, ja juz b. dlugo biorę i być może one obciążają żołądek.Ide teraz na badania to się okaże co się dzieje. Bole stawów i mięśni nie ustepuja,jjedynie po lekach p.bolowych.Nie wiem co o tym myśleć.Za tydzień wizyta i będzie wynik molek. to może cos się rozjaśni Pozdrawiam
  • Jadwigap - a jak u Ciebie jest ze słońcem i vit D? Wiesz, ja bardzo ale naprawdę bardzo cierpiałam z powodu bólu kości. Durni lekarze mówili, że no rak to musi boleć. ale znalazłam art. jakiegoś endokrynologa i sama sobie kupiłam vit D. Już 3 miesiące jak nie bilo, a bolało 9 lat. Na wizycie u hematologa powiedziałam, że samowolnie zaczęłam jeść vit D ze wzgl na te bóle. A on na to: O BARDZO DOBRZE. Myślałam, że go zastrzelę. To co nie można mi było powiedzieć parę lat temu, że jak mam zakaz opalania to mam się wspomagać vit D? A Ty jadasz tą vit??
  • Nala mam ten sam problem.czyli witaminę D3 można śmiało brać.A jak ? się udał długi weekend?
  • Dora, nie pamiętam jakie przyjmujesz leki, imatynib? Powiem tak - moja koleżanka zażywa imatynib, leczy się też we Wrocławiu i od kilku miesięcy też jada vit D, bo skarży się na bóle kości i mięśni. Szkoda, że nie pamiętam strony z której czerpałam witaminową wiedzę. Ale zapytaj proszę jeszcze swojego lekarza.
  • A wyjazd - zapraszam Cię na stronę "Kazik, Kaziu, Kazimierz dolny"..... ale było bosko


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat