Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Ten bol dokladnie taki jak piszesz rozpierajacy ,uczucie ciezkosci.Jesli mozesz to napisz co powiedziala Twoja lekarka ,bede wdzieczna.Pozdrawiam :D
  • W moim przypadku ten ból występował w pierwszych tygodniach brania glivecu. Wtedy lekarz powiedział, że ten ból powinien ustąpić po jakimś czasie, gdy organizm przyzwyczai się do leku. Kazał kupić cyclo 3 fort w aptece. Łykałam i faktycznie czułam ulgę. Po ok. 2 tygodniach odstawiłam cyclo i bólu już nie czułam. Później jeszcze raz miałam epizod z bólem nóg po zmianie glivecu na generyk. Wtedy też pomógł ten preparat. Ale moje nogi nie puchły. Mi opuchlizna pojawia się tylko pod oczami. Rano wyglądam jak widmo :-)
  • A ja biore od dzisiaj diclobert 100mg.Moja p. doktor nie chetnie mi to daje,ale to mi zawsze pomagalo.Jest to lek, ktory bralam tez przy rwie kulszowej,jest p.bolowy i p.zapalny.Mam zamiar brac 3,4 dni i zobaczymy. Pozdrawiam
  • Ajkamazyn - tak, tak zapytaj proszę. Choć ja czuje w jednym i tym samym miejscu wbity gwóźdź, a potem puchnie. O dziwo moje paluszki w stopie nie puchną :D
  • No nie a ja myślałam że u mnie to żylaki się odzywają a to jednak skutki uboczne
  • Iwoska - a bolą Cie dwie łydki? Czy jedna???
  • Właściwie czuję takie rozpieranie w dwóch ale w lewej zdecydowanie dużo bardziej boleśnie - lekarz polecił mi maść z kasztanowca a jak nie przejdzie to cyklo forte - narazie testuję przez 2 tygodnie kasztanowiec i zobaczymy :-)
  • Czyli też jak powyżej - rozpierający ból. Oby kasztanowiec Ci pomógł!!!
  • 8 lat temu
    Jestem nowa, chociaż czytam od paru miesięcy. Dzisiaj jest rok jak biorę imatynib, dzwoniłam do lekarki żeby dowiedzieć się jakie są wyniki no i to co spadało szybko stanęło, Wyniki są podobne jak 3 miesiące temu 0,076 i jest mi tak nie bardzo myślałam że będzie znowu spadek a tu klops. :/ Nie wiem co o tym myśleć, jest mi smutno :(
  • Retyja - nie smuć się. Masz jedno zero po przecinku, to i tak bardzo dobrze. A jaka jest różnica pomiędzy tymi wynikami???


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat