Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Dokładnie nie wiem jaka różnica , lekarka mi powiedziała to przez tel. że wyniki są bardzo podobne do tych sprzed 3 miesięcy. Ja na nie czekam ok. miesiąca dlatego info mam przez tel. Także coś się zatkało boję się żeby nie windowały w górę
  • Retyja nie bój się zwiększenia mmr czasami wzrasta a potem spada poza tym pamiętaj że zawsze jest jeszcze kolejna linia leczenia mi zmieniono Imatinib po 9 miesiącach na Tasignę i po 3 miesiącach mmr spadło z 1,75 na 0,007 także może i Tobie by to wyszło na dobre poza tym Tasigna podobno mniej obciąża organizm, mi co prawda nie służy jakoś na wątrobę ale poza tym mam super samopoczucie :-) także trzymam kciuki za Ciebie
  • 8 lat temu
    Iwoska dzięki za kciuki na pewno się przydadzą. Myślałam że Tasigna przez to że jest silniejsza to bardziej obciąża krążenie i wszystkie chwile złego samopoczucia to będą ze zdwojoną siłą. Imatinib dał mi tak w kość że dopiero teraz zaczęłam się lepiej czuć. No kochane jesteście przy Was jakoś mi lepiej nie jestem sama z tym wszystkim, bo jakoś nie mogę jeszcze z tym się pogodzić
  • Retyja - sama piszesz, że lekarka powiedziała, że wyniki są b.dobre, wiec nie ma co się martwić na zapas. Wyniki się zmieniają, ja co kwartał mam trochę inne. Wiesz, ja jeżdże robić badania na 3 tyg przed wizytą, a później jak spotykam się z lekarzem to już mam wszystkie wyniki gotowe. Dzięki temu wiem wszystko w moich wynikach i wiem co pytać. Mojemu lekarzowi taka metoda się bardzo spodobała. Może i Tobie tak będzie łatwiej bo na wizycie się dowiesz wszystko dokładnie. Trzymaj się i pisz :D :D :D :D :D
  • Retyja wg mnie wynik masz dobry, nie musisz się zamartwiać Z tego co piszesz to chorujesz od niedawna i zapewne jeszcze to bardzo przezywasz, ale jeszcze troche i popadniesz w rutynę.Kilka lat temu nie robionob. molekularnych tylko cytogenetyke i dzieki tym badaniom można obserwować zachowanie choroby.Nawet przez tel to pytaj dr i na pewno Ci wyjaśni i będziesz spokojniejsza,bardzo dobrze Cie rozumiem bo na poczatku tez byl kontakt tel. Niestety do por hem. mam200km i obecnie raz w m-cu wizyta.pozdrawiam i życzę zdrówka i wiary w leczenie
  • 8 lat temu
    Leczę się w Gdańsku i jestem w programie badań klinicznych, moją krew wysyłają do USA dlatego nie wiem dokładnie kiedy będą wyniki. Jak przychodzę na wizytę to dostaję wydruk i jest wszystko objaśnione bo na początku jak leżałam w klinice to byłam zielona i nie wiedziałam o czym mówili. Dzięki za pocieszkę, za słowa otuchy :D :)
  • Retyja bierzesz imatynib czyli co
  • Retyja jeszcze troche czasu i będziesz obkuta jak dr.Ja biorę nibix a dr zawsze mówi imatynib i nie wiem dlaczego tak.
  • Jak juz wcześniej pisałam ja też biorę Nibix moje mmr ostatnio trochę wzrosło czekam na następny wynik
  • 8 lat temu
    Tak biorę imatynib od roku i chciałabym nadal go brać, te następne leki to dobrze by było tak mieć w zapasie. Mam nadzieję że doczekamy się jakieś rewolucji w leczeniu i będziemy odłączone od tej smyczy.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat