Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Iwoska - może mężusia poproś o masaż? Mój czyni cuda z moją spuchniętą łydką :D :D :D :D
  • Nala123 napisz co się dzieje z Twoim serduchem. Martwię się.
  • O!! Jak miło! Niestety ale Tasigma psuje mi serce, zrastają mi się żyły w płucach, a co za tym idzie mam dużą niewydolność serca. Ot tak w skrócie mówiąc.....
  • Nala123 zasmuciłaś mnie. Nie lubimy słyszeć złych informacji. Co mówi lekarz? Da się jakoś odwrócić albo zatrzymać ten proces?
  • Nala123-napisz prosze od czego spuchla Ci lydka ,pytam bo mam to samo .Bol ,a raczej dziwne rozpieranie w lydce.Nie mam pojecia od czego,rodzinna powiedziala ,ze to nic i dala mi lek przeciwzapalny,ale nie bardzo pomaga. :D
  • Ajkamazyn - no niestety, ale Tasigma swoje robi. Ale wyjścia nie mam, muszę ją brać. Co mówi lekarz? Cieszy się, że nie mam zawału, bo mam wyniki przekroczone osiemnaście razy. Choroba systematycznie postępuje, żyły się zrastają bo badanie oporu w płucach rośnie. Kolejne leki kardiologiczne przestają działać. Póki co, nie udaje się tego zatrzymać, choć wiem, że mija kardiolog na głowie staje, bo to cudna lekarka.
  • Joanna 57 - co do łydki to nie wiem. Prawie 10 lat temu jak dostałam Gliwek to łydka zaczęła mi puchnąć. Skarżyłam się lekarce, ale darła się na mnie, więc już o tym nie mówiłam. Z czasem przyzwyczaiłam się do bólu i już mi się nie chciało nic z tym robić. Mąż masuje i czasami ból przechodzi. Teraz od kiedy choruję jeszcze kardiologicznie łydka częściej boli i puchnie. Myślałam, że to może od wody w organizmie, ale dużo siusiam po furosemidzie, a nowe leki kardiologiczne spowodowały że strasznie schudłam, więc to a pewno nie woda. Jak posiedzę w ciepłej wodzie w wannie to ból mija. Nie chce mi się już nawet iść z tym do lekarza.
  • U mnie bylo podobnie ,lekarka powiedziala ,ze ta opuchlizna to moj wymysl i ze tylko tak mi sie wydaje.Dziekuje za odpowiedz i mocno pozdrawiam
  • Joanna - mi powiedziała coś podobnego!!! Trzymaj się! :D
  • Dziewczyny nie wiem jakiego rodzaju jest Wasz ból w łydkach. Gdy zaczynałam się leczyć, to przez jakiś czas bardzo bolały mnie łydki. Był to taki ból świdrujący, rozpierający. Okropne uczucie. Gdy powiedziałam o tym lekarzowi, to polecił mi CYCLO 3 FORT - preparat do kupienia w aptece. Mi pomogło. Za 2 tygodnie mam wizytę. Zapytam mojego lekarza co myśli o puchnięciu Waszych łydek. Trzymajcie się kobiety :-) W grupie siła :-)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat