Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Dobry wieczór wszystkim Jak Wasze zdrówko przed świętami? Kto napisał list do świętego? Wątroby gotowe na świąteczne jedzonko? :D
  • Madzialenko - masz kontakt z Justynką (Robustus) ??
  • Iwoska - a jak Twoja wątroba teraz po trzech kolejnych tygodniach?
  • wyniki wieczorem :-) siedzę jak na szpilkach :-(
  • Alt 94 ast 49 bilirubina 2.8 morfologia cała w normie a więc z wątroby szału nie ma ale przynajmniej spadły. Wysyłam wyniki do pani doktor i pewnie w czwartek wizyta bo receptę potrzebuję i kończę 3 opakowanie tasigny wiec chyba zleci mi pierwsze badanie cytogenetyczne szpiku ale zobaczymy; dieta c.d. a tu święta przed nami ;)
  • Witajcie! No więc, ktoś pytał dlaczego zmieniono mi lek z Gliwic na interferon, a no dlatego że chce dzidziusia. AnNo więc ja mogę Ci dużo powiedzieć o zachodzeniu w ciążę :P ja jestem chora od 11lat na PBS i cały czas brałam glivec (imatinib) w pierwszą ciążę zaszłam przyjmując glivec (co nie powinno się stać bo glivec mutuje płód) i miałam szczęście że nic się z moim małym nie stało. Na czas ciąży kompletnie odstawilam lek. A jeżeli chodzi obecną sytuację to lekarze mówią że organizm musi oczyścić się z glivecu i zanim zacznę starania o dziecko musi odpocząć conajmniej 6miesięcy. Napisz do mnie maila to wszystko wyjaśnię. Ja lecze się w Brukseli. martulenka07@gmail.com Pozdrawiam
  • Iwoska - dobrze, że choć spadły pr. wątrobowe. Taki mały organ, a bez niego żyć się nie da - przynajmniej w naszej sytuacji. A nie pamiętam już - ile Ty tasigny dziennie jadasz??? 800 mg dziennie?? A wiesz jakie masz wyniki MMR?? Pytam bo ja jadam tylko 600 mg dziennie i skutki uboczne są mniejsze. No ale ja mam MMR póki co 0,05 dlatego lekarz zgodził się na zmniejszenie dawki. Może u Ciebie też to można???
  • Ja biorę 800 mg i dopiero mam mieć badane mmr bo tadigne biorę od września wcześniej mmr na gliveku było 1,75 dlatego mi zmienili lek. Narazie walczę o wątrobę i czekam na badanie mmr a później zobaczymy co będzie dalej
  • No tak Iwoska - za krótko bierzesz, żeby cokolwiek jeszcze ustalać. Ale tasigna ma to do siebie, że na pewno zadziała. W sumie nie znam osoby która by miała na tasigmie złe wyniki, więc i Ty dołączysz do tej grupy :D :D :D :D :D A lekarka nie proponowała Ci iść do gastrologa? Zawsze to jakaś dodatkowa pomoc. Bardziej się zna na wątrobie niż zwykły lekarz. Ja dostałam nowe leki na mogą drugą chorobę. Mam brzuch jak balon, oddychać się nie da, butów sama ubrać nie mogę. Idę do młodego dietetyka, który z zamiłowania leczy ludzi dietą..... To taki tylko kolejny pomysł...... :D :D :D :D :D Pozdrawiam Cie serdecznie!
  • Nala123 we wtorek idę na wizytę to ją o wszystko zapytam :-) a co do dietetyka to nie wiem czy równie młodego i fajnego jak twój znajdę w Lublinie ;) ;) ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat