Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4897 odpowiedzi:
  • Hej dziękuję za podpowiedzi i poczytałam o oleju i skorzystam z rady zwłaszcza że stoi butelka w lodówce. Co prawda do wtorku nie pomoże ale zobaczymy :-)
  • Witam jestem po badaniach i wizycie-to był trudny dzień. Pomijam okoliczności więc w skrócie: morfologia wszystko jest w normie, wątroba gorzej 3x ponad normę. Rano z moim lekarzem rozmawia mąż (bo akurat miał wizytę w poradni - ale to na osobna historia ) że nie ma źle, utrzymujemy dawkę badania za miesiąc itp ale po receptę mam iść sama ok południa więc kolo 11 jestem w poradni a moja doktor wychodzi bo studenci i że receptę wpisze obecna pani jak Oki bo to tylko recepta więc wchodzę bez kolejki ludzie się wkurzają ale pielęgniarka mnie prosi to wchodzę a ta nowa zaczyna że jej wyniki się nie podobają szuka po necie, dzwoni po kolegach i do novartisu każe czekać bo mają dodzwonić no to siedzę znowu w poczekalni a ona kończy zmianę i wychodzi mąż ją goni a ona że zapomniała i zmniejsza dawkę o połowę mąż wkurzony że co innego ustalili z moją a ta strzela focha i jak nam się nie podoba to mam iść do swojej , no to idę na oddział i znowu czekam bo urwanie głowy itp w końcu umawiamy się na telefon po 18 a tu o 16 dostaję maila że nic nie zmieniamy więc oddychamy z ulgą :-)
  • A nie dopisałam że ta od recepty zapisała mi lek na wątrobę - podobno super skuteczny ale za 160 zł za opakowanie na miesiąc i padam trupem z powodu ceny oczywiście :-) hepamerc to cudo się zwie ktoś korzystał przy Tasignie?
  • Widzę, że wątroba wala się po wątku jak po sklepie spożywczym.. ;) Wygląda na to, że Telux nie daje efektów w leczeniu (wzrosło mi brc-abl, a bilirubina poszybowała w kosmos... Do d*py z takim leczeniem....
  • No to czekamy na wyniki wątrobowe po hepamerc. Ja po Sprycelu tez mam problemy wątrobowe i czasami mogłabym zafundować sobie taka miesięczną kurację. W czasie 4-letniej kuracji Gliweckiem nie było tych problemów. Polecany Ostropest nie służy mojemu żołądkowi,a ponoć tez jest dobry na wątrobę. Dziś mam takie małe urodziny- 6 lat od diagnozy :) pozdrawiam :)
  • 20.11.2014 roku wzięłam 1 tabletkę Imatinibu (telux) i liczyłam na cud :-) 9 miesięcy później przyszła gorycz porażki :-( a teraz mam chorą wątrobę i Tasignę ale wierzę w olej lniany i zapewnienia że będzie lepiej :-) też mi się na wspomnienia zebrało :-)
  • Dziś odebrałam wyniki - przy restrykcyjnej diecie przez 3 tygodnie zbiłam bilirubinę do 1,3 a aspat i alat mam w normie. Tylko cholera - całe życie na diecie? :P Wiem, marudzę ;))))
  • madzialenko - ja od 9 lat jestem na diecie, we względu na gliwek, tasigmę, sprycel i ponownie teraz tasigmę. Rozumiem Cie doskonale!! Wcale nie marudzisz!!! Ja jak patrzę w sklepie na zwykłe pomarańcze to mi serce pęka! Uwielbiam je ale duszę się po ich zjedzeniu.
  • Iwoska25 - ale jaja! Człowiek chory ale na takie zamieszanie musi mieć siłę i czas! Dobrze, że choć morfologia jest już lepsza. Życzę i aby po tych lekach na wątrobę wszystko wróciło już do normy. Kudowa na nas w końcu czeka :D :D :D
  • Nala oczywiście jak najbardziej czeka :D <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat