Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4895 odpowiedzi:
  • 1 miesiąc temu

    hematolog już na początku choroby mi powiedziała że nie wypełni mi tego typu dokumentów bo nie uważa żebym się kwalifikowała, dlatego jestem zdziwiona że wszyscy macie i to stopień umiarkowany. Jak sądzicie czy lekarz internista to wypełni i będzie to wystarczające ? 

  • Bez problemu zrobi to lekarz rodzinny na podstawie dokumentacji hematologicznej .Też miałam stopień umiarkowany a wniosek wypełniał lekarz rodzinny. Na marginesie - b. źle potraktowała Cię hematolog.To nie jej rola żeby wypowiadać się na temat stopnia niepełnosprawności. Pozdrawiam B.B.
  • 1 miesiąc temu

    Jestem to nowa I dopiero zdiagonozowana I chcialabym sie zapytac jak u Was wygladaly sprawy zawodowe po ropoczeciu kuracji. 

    Czy udawalo sie Wam pracowac na pelen etat czy bylo to kompletnie niemozliwe? Po jakim czasie skutki uboczne byly na tyle znosne ze sie dalo wmiare normalnie pracowac I miec jakakolwiek aktywnosc innego typu poza odpoczywaniem

    Pozdrawiam,

    Lui

  • 1 miesiąc temu
    Cześć Lui. U mnie po miesiącu , 12 lipca wziąłem pierwszy raz leki a od września poszedłem do pracy. Skutki uboczne to 2 tygodnie , teraz po 7 latach robię na rowerze 100 km (za jednym razem).
  • 1 miesiąc temu
    Polineczka - nie wszyscy. Ja nie mam bo nie chciałem :-)
  • 1 miesiąc temu

    Bod10 dziekuje za odpowiedz.

    A jak twoja jakosc zycia wyglada przez te osttanie 7 lat?

  • 1 miesiąc temu
    Nie narzekam. Wyniki dobre, dolegliwości wywołanych przez białaczkę nie mam żadnych, normalnie pracuję, jeżdżę na wakacje. Raz na kwartał na badania do przychodni. Jedynie nie piję alkoholu - w dużych ilościach ;-) ). Staram się zdrowo odżywiać - piję kawę bez cukru ;-).
  • 1 miesiąc temu

    Ja robię badania 2 tyg przed umówioną wizytą i na wizycie mam wszystkie wyniki. Wizyty zaś mam co 4 mies. Leczę się w Gdańsku od 5 lat. Imatynib 400 bez jakiś wielkich skutków ubocznych. Pozdrawiam serdecznie 

  • 1 miesiąc temu

    Tatka,  ajak u Cuebie bylo z powrotem do pracy I czy jestes w stanie normalnie funkcjonowac

  • 1 miesiąc temu
    Witaj Lui. Skutki uboczne chyba różne o różnych osób, no i w zależności co biorą. Ja zaczynałam od imatinib 400 nibix, skutki uboczne jakieś 2 m-ce miałam /opuchnięta twarz, mdłości, biegunka/, potem przeszło, ale po zmianie na imatinib accord nastąpiła powtórka z rozrywki, mimo dawki 300, czyli mdłości, nawet wymioty i jelitowe sensacje przez chyba 1 m-c. Teraz już spokojnie, choć na wszelki wypadek staram się do południa nie wychodzić z domu /odczekam zawsze ok, 2 godz. po zażyciu/. Ja już nie pracuję, więc problemu nie ma. A poza tym już nawet nie pamiętam o chorobie, żyję normalnie jeśli chodzi o tą chorobą, bo niestety jeszcze inne ni towarzyszą. Ja choruję 2,5 roku, od pół roku wynik 0, ale zobaczymy czy się utrzyma. W tym m-cu mam wizytę /wizyty mam co 3 m-ce/. Trzymaj się, będzie dobrze.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat