Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • Kusia napisał:

    hej :) jakie macie doświadczenie ze spryclem?

    Przyjmuje Sprycel 100 mg od sierpnia 2017 r. Jest to mój 3. lek i w końcu trafiony. 🙂 Nie mam żadnych efektów ubocznych (odpukać) i od dłuższego czasu molekularnie trzymam się około 0% lub z 0.00...%. Czasem zdarzają mi się bóle uda i biodra, ale najpewniej od siedzącego trybu życia

  • Witam, jakiego hematologa polecacie w Gdańsku? Teraz córka leczy się w Olsztynie w dr. Wojciechowskiej (nie polecam), ale po maturze planuje wyjechać do Gdańska i tam się leczyć. Pozdrawiam
  • 1 rok temu

    dzień dobry wszystkim,

    Jestem żoną mężczyzny chorującego na przewlekłą białaczkę szpikową. O diagnozie dowiedzieliśmy się w styczniu. Mąż bierze codziennie immatynib 400 i wyniki leukocytów ma już w normie. Czekamy na pierwsze badania genetyczne. Ogólnie to ze skutków olubocznycb odczuwa bóle mięśni i wrażliwość na zimno.


    Trochę przestudiowałam forum i widziałam, że polecacie kurkuminę oraz olej z ostropestu.

    Mąż otrzymał wskazanie, żeby pić kleik z siemienia lnianego.

    Czy jeszcze macie jakieś rady? 

    Wszystkim życzę dużo zdrowia i pamięci do brania leków 

  • Wiola-79- ja od prawie 14 lat lecze sie u dr Wociechowskiej,jestem bardzo zadowolona . Najwazniejsze,żeby wynki były ok. Honaaa- wskazania dla męża ŻYC NORTMALNIE,łykac leki ,wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam :)
  • Popieram Elżbietę, pozdrawiam

  • 1 rok temu

    zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Mąż ma 33 lata i regularnie chodzi do dentysty. Od kiedy zaczął brać imatynib zmienił mu się zapach z ust. Idzie na kontrolę do stomatologa, bo może to zbieg okoliczności. Ale może ktoś z Was też tak miał?

  • 11 miesięcy temu
    Witam. Chcę się podzielić moimi wynikami, które dziś odebrałam. Po 12 m-cach zażywania Imatinib 400 mam wynik 0,0096. Wizytę mam dopiero 1 czerwca, wtedy też będę robić badania ogólne krwi . Co myślicie o tym wyniku? Pozdrawiam.
  • 11 miesięcy temu

    Witam serdecznie wszystkich. Alebabka powiem na swoim przykładzie po roku zażywania Immatynibu wynik BCR-ABL miałem na poziomie 0,03%, Twój wynik dokładnie 0,0096% osiągnąłem po 21 miesiącach. Moja Pani hematolog mówi tak... po pierwsze unormowanie wyników z krwi, potem remisja cytogenetyczna a najważniejsze samopoczucie oraz jak najmniejsze skutki uboczne...wtedy można powiedzieć że odpowiedź molekularna jest optymalna i leczenie odnosi zamierzony cel, czyli lek jest skuteczny i działa 🙂. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych zer...to niby tylko cyfry ale jak błogo działają na samopoczucie psychiczne 👍😎😁.

  • 11 miesięcy temu

    Masz super wynik .gratulacje i powodzenia w dalszym lleczeniu

  • 11 miesięcy temu
    Kochani, dzięki za tak szybką reakcję. Nawet nie wiecie, ile to znaczy dla osoby, na którą choroba spada niespodziewanie, dowiaduje się o niej przypadkowo i jest taka bezradna i zagubiona. Co ja piszę, zapewne też wiecie, a przynajmniej większość z Was wie, Przed wizytą będę jeszcze robić badanie krwi, też trochę się obawiam, bo w trakcie leczenia pojawiła się u mnie anemia, zaś kreatynina poszybowała w górę. Ale daliście mi "kopa" i już mi lepiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia na tej wyboistej drodze życia.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat