Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • Mam wyniki po 9 m-cach, ale pogorszyło się? poprzedni po 6 m-cach 0,019, teraz 0,037... mieliście tak? czy to oznacza coś złego? nie wiem co o tym myśleć.
  • 1 rok temu

    Miałam wyniki 0,011 potem wzrosło do 0,024 i za kolejne 4 mies nic nie wykryli, także nie martw się na zapas. Zauważyłam również , że po wakacjach co roku mam delikatny wzrost BCR ABL , może za dużo słońca? Nie wiem ? Trzy lata z rzędu wyniki robione we wrześniu są gorsze 🙃

  • Tatka, dziękuję, ja to z tych, co zawsze widzą szklankę pustą do połowy. Pozdrawiam.
  • 1 rok temu

    cześć

    Dzis się dowiedziałam ze z nibixu przerzucam się na sprycel ponieważ po nibixie nie mam w ogóle żadnej odpowiedzi,trochę się boje. Jakie macie doświadczenia ze spryclem? Co jeśli po spryclu tez nie będzie odpowiedzi..?

  • 1 rok temu
    Nie martw się . Jest jeszcze Tasigna . Następnie nowe leki Bosulif i Iclusig.
  • 1 rok temu

    Hello , jestem po wizycie i zmniejszyli mi dawkę z 600 mg Imatynibu na 400 , za 4 mies badania, mam nadzieję, że wynik BCR ABL pozostanie nadal nie wykrywalny ☺️. Miłego dnia

  • 1 rok temu

    Cześć, mam do oddania 1, 5 opakowania Nibix 400 mg ważne do kwietnia 2023 , może ktoś potrzebuje ? Ja tego nie zużyję i nie wiem co z tym zrobić a szkoda wyrzucić . 

  • Kusia będzie dobrze leków masz jeszcze duża paletę a może będziesz się lepiej czuła, ja tak miałam po zmianie nowe leki okazały się skuteczne i lepiej tolerowane. Tatka super trzymam kciuki za utrzymanie wyniku, mi jak zostały leki po zmianie to moja Pani doktor je chciała bo nieraz dawała mi „górka” jak szła na urlop żeby do następnej wizyty wystarczyło.  

  • Gratuluję wszystkim zer oraz trzymam kciuki za tych, przed którymi zera wkrótce się pojawią.

    Ja również pochwalę się wynikiem. Wczoraj na wizycie usłyszałam pierwsze "0". Leczę się równo 2lata, Imatynib 400mg.

    Pozdrawiam serdecznie ❤️

  • 1 rok temu
    Cześć, brał ktoś Paxlovid ? Przytrafił się covid i przez 5 dni będę brał wspomniany lek. Macie jakieś doświadczenia ? Lek przepisany przez Hematologa, bo w przychodni rodzinnej nie mają dostępu do tego typu leków. Pozdr.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat