Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4850 odpowiedzi:
  • Cześć mam pytanie głównie do Pań :) czy korzystacie z zabiegów u kosmetyczek zarówno na twarz jak i ciało i z jakich? Z jednej strony hematolog który mówi żyj normalnie, a z drugiej gdzie nie pójdę i okazuje się, ze PBSz- „nowotwór” to nic nie wolno. 

  • Hej ja jak Zachorowałam to. Od tamtej pory miałam odnawiany makijaż permanentny byłam na laserze na usuwaniu z buzi pieprzyków masaże jak bark mnie bolał też normalnie.... Może sprecyzuj bardziej o jakie zabiegi chodzi 😉pozdrawiam 

  • Myślałam o makijażu permanentnym lub zabiegach typu dermapen pytałam dermatolog która kontroluje moje wypadanie włosów i powiedziała, ze nie i według niej każde naruszenie naskórka to ryzyko zakażenia, przy laminacji rzęs po wypełnieniu ankiety typowej dla salonów kosmetycznych dziewczyna kazała mi napisać oświadczenie bo nalegałam na zabieg. O masaże pytałam hematolog i tez nie widzi przewskazan wiec już nawet jak wypełniam ankiety to wpisuje schorzeń.

  • Witam wszystkich mam pytanko bo spokoju mi nie daje. Dzisiaj byłem u doktora rano standardowo pobrana krew i BRC. Otrzymałem wynik z przed 3 miesięcy 0,45 na jeszcze poprzedniej wizycie (wynik prawie sprzed 6 msc) miałem 0,33. Leczony jestem od września ubiegłego roku meaxinem po dobrych 3 miesiącach miałem zmianę na tasigne. Wyniki morfologi w normie. Wiem, ze teraz się okaże przy wyniku z dzisiaj czy jest spadek, ale strach trochę zajrzał do oczu. Miał ktoś podobną sytuacje? Jestem na pełnej dawcę i myślałem ze systematycznie wynik będzie malał.

  • Sebek 96- Jestem już 4 lata na Tasigne, super lek , będzie dobrze. Niepotrzebny niepokój . Pozdrawiam :)
  • Tez miałaś jakies zawahania tego wyniku  w pierwszym roku leczenia? Dzięki za miłe słowo, pozdrawiam!

  • pierwszy rok leczenia-och kiedy to bylo, 11 lat temu. Pierwszy lek działał skutecznie przez 4 lata. Potem zmiana i kolejne 4 lata na Sprycel. Skutki uboczne spowodowały, że zmieniono lek na Tasigne. Narazie jest wszystko dobrze i żyje normalnie, pracuje cały czas. Z PBSz da sie żyć.. Mamy tu Jadwige, która choruje 25 lat i ja się Jej trzymam. Pozdrawiam :)

  • Elu cieszę się  że  jestem Twoją inspiracją i oby tak dalej.                                                            Sebek wszystko się ułoży, początek zawsze jest trudny, mamy wiele pytań na które często  też jest  trudno udzielić odpowiedzi. Pamiętam jak czekałam na same dobre wiadomości od lekarza. Teraz są lekarstwa to i większe szanse na zdrowie. Pozdrawiam i życzę  zdrówka.

  • Hej.Jak radzicie sobie w takie gorączki biorąc tab glivec,jeździcie nad morze,baseny,czy całkowicie unikajcie słońca i uciekacie przed nim?

  • mama choruje 1,5 roku bierze glivec dawka 400 mg ,boi się słońca i unika go jak ognia,bo wyczytała w ulotce ,że biorąc glivec wyjdą jej brunatne plamy.Siedzi w domu jak więzień i boi się wyjść jak są upały.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat