Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • Cytat: prof. Socha- koordynator odstawienia imatynibu i nilotynibu w Polsce.

    "Imatinib stosuje się w ramach katalogu chemioterapii. W związku z tym możemy go odstawiać i powracać do niego – nie jest to formalnie kontrolowane administracyjnie przez NFZ. Natomiast nilotynib i pozostałe inhibitory stosowane są w ramach programów lekowych i podlegają bardzo ścisłej kontroli. Określone są kryteria rozpoczęcia i odstąpienia od leczenia. Poza nilotynibem nie ma w programie lekowym takiej możliwości, by powrócić do odstawionego leczenia, gdy pojawią się komórki z genem BCR/ABL1.

    W Polsce imatinib odstawiamy od 2017 roku natomiast w przypadku nilotynibu trzeba było poczekać na wyniki badań klinicznych i zamieścić to w programie lekowym. Tę regulację mamy od lipca 2019 roku."

    Zdrówka życzę:)

  • Mała pomyłka  w nazwisku przepraszam;)

    Oczywiście:

    prof. dr hab. Tomasz Sacha, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

  • o dobre to było ciepło.. mocne wejście nie jestem pewien czy wszystko przeczytałem ze zrozumieniem ,czy to by chodziło też o refundacje? jeżeli już mowa o NFZ no to zazwyczaj chodzi o pieniądze no i pojawiają się jak by dwa oddzielne wątki odstawienia, jeden TFR z 2017 roku z imatynibem jako lek pierwszego i jedynego wyboru i drugi z 1 lipca 2019r z nilotynibem treść mi znana tak to rozumie, jeżeli to tak to nie wiedziałem tego bardzo cenna dla mnie informacja uzupełnia moją wiedzę o TFR w sposób istotny serdeczne dzięki, no i pan profesor Sacha-koordynator mam link z jego wywiadu w PULS MEDYCYNY z 17,02,2016 przeczytam ponownie pozdrawiam 9letniemeryt.
  • Witam

    Wywiad jest z 21.07.2020r

    https://www.mzdrowie.pl/medycy...

    Pomijając naszą lepszą bądź gorszą wiedzę na temat odstawienia leczenia... życzę wszystkim abyśmy mieli taką szansę i zapomnieli o chorobie!!! 

    Pozdrawiam:))))

  • Bagieta 40 oby Twoje życzenie się spełniło, chociaż ja już na cuda nie liczę. Pozdrawiam ♥️♥️♥️♥️♥️

  • https://pulsmedycyny.pl/w-przewleklej-bialaczce-szpikowej-wazne-jest-wykrycie-mutacji-genowych-893189
  • #Maronia jak opieka w szpitalu w Poznaniu i lekarze?Jeśli ktoś z Poznania to proszę o opinie

  • Nie mam porównania, ale myślę, że opieka lekarzy jest dobra. Natomiast cała organizacja poradni zostawia wiele do życzenia. Jest zbyt dużo pacjentów, za mało lekarzy. Do poradni zgłaszasz się po numerek, a następnie czekasz aż pojawi się lekarz, jeśli nie przyjdziesz o 5 zająć kolejki czeka Cię cały dzień w poradni czekając na wizytę. Dodatkowo na wyniki bcr/abl czekasz aż do następnej wizyty czyli jakieś 3 miesiące. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej napisz :)

  • czyli 3 miesiące leżysz w szpitalu i czekasz na badana dobrze zrozumiałam?

  • Maronia to wszędzie teraz się pogarsza sytuacja.  Moja przychodnia hematologiczna też boryka się z brakiem lekarzy, pracują emeryci. Życie, życie . Pozdrawiam 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat